Představovat pražskou partu Endless Illusion by asi bylo nošení sov do Atén – alespoň tedy pro ctitele kvalitního techna. Z někdejšího blogu o architektuře, výtvarném umění a dalších příbuzných tématech se postupně vyčlenila hudební část. Tu tvoří dvojice djů Layup a Raphael Kosmos, kteří šíří od roku 2013 evangelium klubové taneční hudby prostřednictvím vlastního labelu a také parties, které pořádají mj. ve spolupráci s kolektivem RARE.

Podcast, který Endless Illusion namíchali pro sérii XPLAYMIX, vychází při příležitosti vystoupení dvojice na prvním ročníku Cross Festivalu. Ten proběhne ve dnech 8. – 10. července v areálu bývalého dolu Schoeller v Libušíně u Kladna, Layup a Raphael Kosmos se pak představí o půlnoci z pátku na sobotu ve dvouhodinovém setu. Obsahem jejich warm-up mixu je pro ně typická směs techna a acid houseu, o přesné žánrové vymezení ale v jejich případě nikdy nešlo. Důležitější je pro ně groove, který jsou se zápalem skutečných cratediggerů najít i na těch nejneobvyklejších místech.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit