Nákupní galerie Myslbek letos slaví dvacet let své existence a nadělila si skutečně výjimečný dárek – největší skleněnou instalaci ve střední Evropě, kterou podle návrhu designéra Maxima Velčovského vyrobila česká designérská a sklářská firma Lasvit. Impozantní plastika z ručně foukaného hutního skla znázorňuje křišťálový vír, který je přitahován vnitřním prostorem Myslbeku a je k vidění v pasáži od poloviny června 2016.

Originální světelná instalace nazvaná Vortex je více než dvanáct metrů široká, sedm metrů vysoká a tvoří ji téměř sedm set skleněných komponentů, které jsou vyrobené z ručně foukaného hutního skla. Designér Maxim Velčovský se nechal inspirovat centrální dvoranou a dynamikou celého prostoru Nákupní galerie Myslbek a o největší skleněné plastice ve střední Evropě říká: „Instalace znázorňuje křišťálový vír, který je přitahován vnitřním prostorem Myslbeku. Vytvořena je násobením skleněných komponentů, které představují trojrozměrnou simulaci pohybu v prostoru a čase.“

Moderně re-designovaná pasáž Myslbek díky skleněné instalaci představuje novou svěží tvář současného umění, stejně jako navazuje na odkaz prostoru plného umění a historie, místa, kde výtvarná skupina Myslbek měla výstavní síň. Zákazníci budou mít možnost spatřit Vortex již v polovině července 2016, kdy bude zároveň dokončen i celkový remodelling pasáže. Marketingová manažerka NG Myslbek Barbora Frydrychová k výjimečné plastice dodává: „Jsme velmi rádi, že autorem této zcela unikátní světelné instalace pro naši nákupní pasáž je právě Lasvit a designér Maxim Velčovský. Ke dvacátým narozeninám jsme si opravdu nemohli nadělit hezčí dárek.“


O NÁKUPNÍ GALERII MYSLBEK

Nákupní galerie Myslbek je pasáž mezi Novým a Starým Městem, která spojuje rušnou ulici Na Příkopě s Ovocným trhem. Tato relaxační nákupní zóna nabízí širokou nabídku světových módních značek, kvalitní obuvi, doplňků, ale i příjemné občerstvení v UGOVĚ SALATERII, UMAMI Sushi a Pizze Coloseum. Najdete tu exkluzivní kolekce značek Guess, GANT, Barbour, Michael Kors, T.M.Lewin, H&M, Pepe Jeans, Calvin Klein Underwear a dalších, ale i Intersport, butik s dětskou módou Petit Bateau či šperky ALOve. Galerie je otevřená každý den od 8.30 do 22 hodin a těší se na Vaši návštěvu!

WWW. N G M Y S L B E K .C Z

F A C E B O O K

I N S TA G R A M

#M Y S L B E K 

Článek je reklamní sdělení

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?