Už jste se obávali, že letos se na originální světelné instalace v centru Prahy možná nepodíváte? Tak se klidně přestaňte strachovat, protože osmý ročník Signal Festivalu se uskuteční od 15. do 18. října  a přinese s sebou novou podobu a trasu, kterou jste doposud ještě neměli šanci prozkoumat.

Ředitel festivalu Martin Pošta již teď připravuje vše potřebné k tomu, aby se akce uskutečnila v nejlepším možném provedení a aby se zachovalo bezpečí všech vzhledem k regulacím spojeným s aktuální krizí. Během léta se ještě potvrdí finální verze festivalu, ale již teď vám můžeme prozradit, že letošní ročník bude vystavovat především světelná díla českých umělců a neobjevených talentů lokální umělecké scény. Aktuálně Martin Pošta řeší spolu s epidemiologem Rastislavem Maďarem, jaká je třeba zavést preventivní opatření pro návštěvníky festivalu. Takže se nemusíte bát, hoši to mají pod kontrolou.

Tématem festivalu se letos stala environmentální problematika a budoucnost soužití člověka s planetou, jež nese název “Plan B”. Signal Festival 2020 tak bude prezentovat jak díla reagující na současný stav a důsledky našeho chování, tak projekty, jež optimisticky hledají možná řešení, která by mohla přinést zdravou budoucnost celému zemskému ekosystému.

Jestli tedy ještě existuje nějaký plán B, jak se dostat z tohoto začarovaného kruhu opotřebovávání planety, rozhodně se o tom dozvíme v říjnu na Signalu. A jako bonus se můžete těšit na ještě více interaktivní světelné instalace než v předešlých ročnících a také opět velmi oblíbený videomapping. Takže se připravte na velkou světenou show a pestrý environment friendly program.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit