Je to dva dny zpátky, co se v USA vyvěsila duhová vlajka a homosexuálové dostali právo na to se opít v Las Vegas a vzít se. Nejvyšší soud USA rozhodl, že gayové a lesbičky mohou uzavírat sňatky ve všech 50 státech.

Během těchto dvou dnů se sociální sítě proměnili v duhu. Duhové profilové fotky a hashtagy #lovewins zaplavili Facebook, Instagram i Twitter ať už na vyjádření podpory nebo je samotný to ovlivnilo. Paradoxně to nejvíce řeší ti, kteří s tím nemají nic společného a jenom mluví o tom stejném, co dav.


lovewins1
#lovewins i pro Pokemony

lovewins4

lovewins5
u černého humoru taky #lovewins

I tak je to pro USA velký krok, podle Baracka Obamy je to hlavně velký krok k rovnoprávnosti. USA teď patří mezi pár státu, kde jsou sňatky gayů a lesbiček povoleny.

CIfpUJrXAAAceMB


My jsme se hlavně zeptali homosexuálů, co si o tom myslí.

Lukáš (22): “Je mi to nějak jedno, jsou to věci, na které názor nemám.”

Kuba (19): “Co se týče sňatků gayů a lesbiček, na jednu stranu jsem rád, že se v tomhle směru ve světě něco pohnulo, na druhou stranu Amerika je Amerika a stejně bych tam nebydlel. A co se týče homofóbních komentářů všude možně pod zprávami, fakt mě baví. Na internetu jsou všichni strašně moc drsní.”

Ondra (27): “Rád bych se brzy do Ameriky odstěhoval, takže mě tahle zpráva potěšila.”

A co vy, souhlasíte se sňatky homosexuálů? Uvítali byste takovou změnu i u nás?

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit