Je to dva dny zpátky, co se v USA vyvěsila duhová vlajka a homosexuálové dostali právo na to se opít v Las Vegas a vzít se. Nejvyšší soud USA rozhodl, že gayové a lesbičky mohou uzavírat sňatky ve všech 50 státech.

Během těchto dvou dnů se sociální sítě proměnili v duhu. Duhové profilové fotky a hashtagy #lovewins zaplavili Facebook, Instagram i Twitter ať už na vyjádření podpory nebo je samotný to ovlivnilo. Paradoxně to nejvíce řeší ti, kteří s tím nemají nic společného a jenom mluví o tom stejném, co dav.


lovewins1
#lovewins i pro Pokemony

lovewins4

lovewins5
u černého humoru taky #lovewins

I tak je to pro USA velký krok, podle Baracka Obamy je to hlavně velký krok k rovnoprávnosti. USA teď patří mezi pár státu, kde jsou sňatky gayů a lesbiček povoleny.

CIfpUJrXAAAceMB


My jsme se hlavně zeptali homosexuálů, co si o tom myslí.

Lukáš (22): “Je mi to nějak jedno, jsou to věci, na které názor nemám.”

Kuba (19): “Co se týče sňatků gayů a lesbiček, na jednu stranu jsem rád, že se v tomhle směru ve světě něco pohnulo, na druhou stranu Amerika je Amerika a stejně bych tam nebydlel. A co se týče homofóbních komentářů všude možně pod zprávami, fakt mě baví. Na internetu jsou všichni strašně moc drsní.”

Ondra (27): “Rád bych se brzy do Ameriky odstěhoval, takže mě tahle zpráva potěšila.”

A co vy, souhlasíte se sňatky homosexuálů? Uvítali byste takovou změnu i u nás?

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE