Dvojitá česká radost na Excelent Mystic SK8 Cup 2015. Maxim Habanec na prvním místě, Martin Pek druhý! Skvělá vizitka pro český skateboarding!

Dvojitou radost domácím příznivcům skateboardingu přineslo finále mezinárodního závodu ve skateboardingu sankcionovaného Association of International Skateboarders. Maxim Habanec zvítězil zopakoval si tak své prvenství z roku 2010, Martin Pek po loňském prvním místě opět vystoupal na stupně vítězů. Třetí místo získal španělský zabiják Danny Leon, který zároveň zvítězil v bowlu. Mezi ženami nenechala nikoho na pochybách o tom, kdo že je současnou jedničkou, a po třetí v řadě na Mysticu vyhrála brazilská kráska Leticia Bufoni.

Excelent Mystic Sk8 Cup 2015 se právě stal minulostí a počet registrovaných jezdců i množství návštěvníků, kteří poslední červnový víkend závody navštívili, potvrdilo, že i po 21 letech má Excelent Mystic Sk8 Cup své místo mezi nejvýznamnějšími sportovními a kulturními festivaly ve Střední Evropě.


Podívejte se na sestřih ze závodů Excelent Mystic Sk8 Cup 2015 den po dni!

EXCELENT MYSTIC SK8 CUP 2015 – DAY1

EXCELENT MYSTIC SK8 CUP 2015 – DAY2

EXCELENT MYSTIC SK8 CUP 2015 – DAY3


Mezi jezdci byla taková jména jako David González z Kolumbie, Dustin Dollin z Austrálie, Roger Silva z Brazílie, Alex Sorgente z USA, Leticia Bufoni z Brazílie, ale i domácí špička včele s Maximem Habancem a Martinem Pekem. V pátek byla na programu předkvalifikace evropských jezdců, sobota byla zasvěcená kvalifikačním jízdám ve streetu i bowlu a v neděli se odjely semifinálové heaty i samotná finále.

Výsledky:

Street men:

  1. Maxim Habanec / CZE
  2. Martin Pek / CZE
  3. Danny Leon / SP

Street ladies:

  1. Leticia Bufoni / BRA
  2. Julia Brueckler / AT
  3. Eugenia Ginepro / ARG

Bowl:

  1. Alex Sorente / USA
  2. Pedro Barros / BRA
  3. Danny Leon / SP

Kromě sportovní části je každoročně nedílnou součástí Excelent Mystic Sk8 Cupu nabitý doprovodný program, který zahrnuje tři večery plné muziky v podání kapel a DJs. Headlinerem letošního ročníku byli legendární Suicidal Tendencies, domácí hiphopová špička PSH, Ohm Square, G-Point Hunters, DJ Ian Pooley a další.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?