Každá party má někde ukrytý svůj bod rozkoše a v sobotu ji na Excelent Mystic Skate Cupu hledali G-Point Hunters. Koktejl funky, dance, rapu a popu v podání skladatele, klávesáka a zpěváka Romana Holého, zpěváka Matěje Rupperta a zpěvačky Terezy Černochové.

Od Money Business si Holý a Ruppert k tomuhle vedlejšáku poprvé odskočili v roce 2009. Podle potřeby a nálady si k sobě na koncertech zvou další vokalisty, hudebníky nebo DJ. Častým hostem je třeba hráč na australské didgeridoo Ondřej Smeykal. Tahle formace svými koncerty docela šetří, zato pokaždé předvede překvapivou show a neopakovatelný mejdan.


zdroj: vimeo.com
zdroj: vimeo.com

Jakožto G-Point Hunters hrajete spíše sporadicky, o jaký projekt přesně jde?

Matěj: Je to náš výlet do trošku jinejch hudebních končin, do světa improvizace a ještě většího bláznění.

Co je bod G nemusíme vysvětlovat, už jste našli ten svůj? A to jak na těle, tak hudebně?

Matěj: Ještě ne, ale to je právě ta krása toho hledání! 🙂

V rámci G-Point Hunters hrajete s nejrůznějšími hosty, tak jaká bude ve vašem podání dramaturgie večera na Mysticu?

Matěj: Tentokrát budeme sami, ale Roman už připravuje speciální DJ set pro tenhle večer! Ale může se klidně stát, že někoho na pódium vytáhneme.

Jaký je vůbec váš vztah ke skateboardové scéně?

Matěj: Já chodil na Mystic dluhý roky jako divák. Kdysi dávno jsem taky trochu skejtoval, ale spíš jsem pak jezdil na bruslích na scéně a u Stalina. Takže jsem měl skejťáky hodně za kámoše. Na Mysticu budeme hrát, myslím, že potřetí. Vybavuju si hned to první hraní právě s G-Point a to byl ukrutnej mejdan.

Jakožto Monkey Business jste oslavili 15 let, na čem pracujete?

Matěj: No děláme teď nejvíc na klipech, máme rozdělanej jeden a další chystáme na konec července.


zdroj: vimeo.com
zdroj: vimeo.com

Doražte na Mystic určitě i v neděli, kdy se kromě finálových závodů můžete těšit na hudební vystoupení jmen jako LA4 & DJ Wich, James Cole nebo PSH!

foto:
vimeo.com

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit