V minulém článku o prázdninových festivalech jsme si ukázali nejznámější české festivaly, kam byste určitě měli jet. Ale ne každý je takový střelec, někoho možná čeká teprve první festival, sedí doma a trápí se, jak to vlastně zvládnout, co si zabalit, nebo naopak nezabalit. Ale naštěstí máte CZECHMAG a s ním jednoduchý tutorial, který vám pomůže k tomu, aby vše proběhlo bez problémů a co nejvíce na lehko. Takový festivalový “starterpack”.

1. Spánek

Pokud už máte připravený stan, tak ho zase vezměte, schovejte do skříně a začněte se ptát kamarádů, jestli nemůžete spát u nich. Brát si vlastní stan je krajně nebezpečný, protože lidi do nich rádi padají a rádi jim lámají tyčky. Pokud nastane krajní nouze a neseženete ubytovaní, vezměte si nějaké klasické jednoduché áčko, které se nemusí uzemňovat 1000 metrů dlouhým provázkem. Samozřejmě nezapomeňte na spacák. Karimatky a alomatky jsou akceptovatelné, jenom pokud je máte v plánu tahat během dne po areálu, abyste nemuseli sedět v odpadkách, jinak jsou zbytečné. Dva dny to na hrbolaté nerovné zemi snad vydržíte. A o pyžamech a oblíbených medvídkách snad ani mluvit nemusím.

stanové městčko (http://kultura.idnes.cz)
stanové městčko (zdroj: kultura.idnes.cz)

2. Jídlo a pití

Jestli jste měli vidinu, jak si tam přivezete plynový vařič a budete si tam vařit čínské polévky, párečky a vepřovky, tak se ji pokuste smazat. Vařič je těžký, ráno vám stejně žaludek nedovolí jíst a během oběda už budete mít chuť, takže se nakonec stejně vydáte do areálu. Flaška vodky, nebo jiné podobné degustérské lihoviny se nikdy neztratí, pivo a víno naopak zteplá.

3. Oblečení

Festivaly se dají zvládnout jenom s pár kusy oblečení. Samozřejmě vám tu nebudu tvrdit, jak každé ráno poběžíte k nejbližšímu potůčku a tam si vyperete svoje spodní prádlo. Tajemstvím festivalového oblekání je vrstvení. Tílko, mikina, nepromokavá bunda nahoru, kraťasy a kalhoty dolů, pro dámy popřípadě nějaké pevnější silonky a kraťasy. To je 5 kusů oblečení, které by vás mělo zajistit i na neočekávanou změnu počasí.

4. Kosmetický balíček

Zabere pravděpodobně nejmenší část v celém vašem batůžku. Bude v něm kartáček na zuby, toaletní papír a spousta, velká spousta vlhčených kapesníčků. Vlhčený kapesníčky se stanou vašimi nejlepšími kamarády. Většina festivalů už sice nabízí možnost nějakého toho osprchování, ale fronty a voda čas od času dojde, takže jestli se chcete cítit alespoň trochu svěže, tak milujte vlhčené kapesníčky. A jestli už mají dámy připravený celý jejich kufřík s make-upem, tak ho zase vytáhněte. Rozumíme tomu, že chcete být pěkné, ale vedro, déšť nebo až moc drinků vám vaší omalovánku zase pěkně rozpustí.

5. Stan není trezor

Neberte si s sebou žádné tablety, foťáky, laptopy, rolexky a jiné podobné srandy za spoustu peněz. Už tak, že každý třetí tam přijede s šestkovým iPhonem. Co se týče těch telefonů, tak nejlepší je si vzít nějaký starší, který se nevybije hodinu po příjezdu, ale drží celou dobu, a jeho ztráta vás tolik nebolí. Jestli se ale nechcete odloučit od svého iMiláčka – a všichni víme, že nechcete, nezapomeňte na externí nabíječku. Peníze si vezměte v hotovosti a všechny je noste u sebe, ale rozmístěné na různých místech těla. Kreditku nechte pro jistotu doma, protože pojízdné festivalové bankomaty by vás mohli ve vašem ovíněném bujarém rozpoložení ráno pěkně mrzet. A v žádném případě si nedávejte na stan zámeček. To je jako kdyby volal: “Ahoj, pojď mě celého roztrhat, stejně ve mě nic není, ale pojď si to ověřit.”

PF-Festival_2262715b
(zdroj: reddit.com)

Všechno to narvěte do nějakého skladného baťohu a zbytek už je jenom na přírodě a jestli vás má karma ráda. Je samozřejmě víc možností, jak si zabalit, to už jenom záleží na tom, kolik kilo chcete na zádech mít a nebo v jak moc velkém punku chcete být. Jsou takový experti, kteří přijedou jenom s peněženkou, občas ani s tou ne. Jak se říká, občas je míň lepší než víc.

A co si berete na festivaly vy? Jaká je vaše nezbytnost, bez které byste neodjeli? Svěřte se nám do komentářů!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit