V minulém článku o prázdninových festivalech jsme si ukázali nejznámější české festivaly, kam byste určitě měli jet. Ale ne každý je takový střelec, někoho možná čeká teprve první festival, sedí doma a trápí se, jak to vlastně zvládnout, co si zabalit, nebo naopak nezabalit. Ale naštěstí máte CZECHMAG a s ním jednoduchý tutorial, který vám pomůže k tomu, aby vše proběhlo bez problémů a co nejvíce na lehko. Takový festivalový “starterpack”.

1. Spánek

Pokud už máte připravený stan, tak ho zase vezměte, schovejte do skříně a začněte se ptát kamarádů, jestli nemůžete spát u nich. Brát si vlastní stan je krajně nebezpečný, protože lidi do nich rádi padají a rádi jim lámají tyčky. Pokud nastane krajní nouze a neseženete ubytovaní, vezměte si nějaké klasické jednoduché áčko, které se nemusí uzemňovat 1000 metrů dlouhým provázkem. Samozřejmě nezapomeňte na spacák. Karimatky a alomatky jsou akceptovatelné, jenom pokud je máte v plánu tahat během dne po areálu, abyste nemuseli sedět v odpadkách, jinak jsou zbytečné. Dva dny to na hrbolaté nerovné zemi snad vydržíte. A o pyžamech a oblíbených medvídkách snad ani mluvit nemusím.

stanové městčko (http://kultura.idnes.cz)
stanové městčko (zdroj: kultura.idnes.cz)

2. Jídlo a pití

Jestli jste měli vidinu, jak si tam přivezete plynový vařič a budete si tam vařit čínské polévky, párečky a vepřovky, tak se ji pokuste smazat. Vařič je těžký, ráno vám stejně žaludek nedovolí jíst a během oběda už budete mít chuť, takže se nakonec stejně vydáte do areálu. Flaška vodky, nebo jiné podobné degustérské lihoviny se nikdy neztratí, pivo a víno naopak zteplá.

3. Oblečení

Festivaly se dají zvládnout jenom s pár kusy oblečení. Samozřejmě vám tu nebudu tvrdit, jak každé ráno poběžíte k nejbližšímu potůčku a tam si vyperete svoje spodní prádlo. Tajemstvím festivalového oblekání je vrstvení. Tílko, mikina, nepromokavá bunda nahoru, kraťasy a kalhoty dolů, pro dámy popřípadě nějaké pevnější silonky a kraťasy. To je 5 kusů oblečení, které by vás mělo zajistit i na neočekávanou změnu počasí.

4. Kosmetický balíček

Zabere pravděpodobně nejmenší část v celém vašem batůžku. Bude v něm kartáček na zuby, toaletní papír a spousta, velká spousta vlhčených kapesníčků. Vlhčený kapesníčky se stanou vašimi nejlepšími kamarády. Většina festivalů už sice nabízí možnost nějakého toho osprchování, ale fronty a voda čas od času dojde, takže jestli se chcete cítit alespoň trochu svěže, tak milujte vlhčené kapesníčky. A jestli už mají dámy připravený celý jejich kufřík s make-upem, tak ho zase vytáhněte. Rozumíme tomu, že chcete být pěkné, ale vedro, déšť nebo až moc drinků vám vaší omalovánku zase pěkně rozpustí.

5. Stan není trezor

Neberte si s sebou žádné tablety, foťáky, laptopy, rolexky a jiné podobné srandy za spoustu peněz. Už tak, že každý třetí tam přijede s šestkovým iPhonem. Co se týče těch telefonů, tak nejlepší je si vzít nějaký starší, který se nevybije hodinu po příjezdu, ale drží celou dobu, a jeho ztráta vás tolik nebolí. Jestli se ale nechcete odloučit od svého iMiláčka – a všichni víme, že nechcete, nezapomeňte na externí nabíječku. Peníze si vezměte v hotovosti a všechny je noste u sebe, ale rozmístěné na různých místech těla. Kreditku nechte pro jistotu doma, protože pojízdné festivalové bankomaty by vás mohli ve vašem ovíněném bujarém rozpoložení ráno pěkně mrzet. A v žádném případě si nedávejte na stan zámeček. To je jako kdyby volal: “Ahoj, pojď mě celého roztrhat, stejně ve mě nic není, ale pojď si to ověřit.”

PF-Festival_2262715b
(zdroj: reddit.com)

Všechno to narvěte do nějakého skladného baťohu a zbytek už je jenom na přírodě a jestli vás má karma ráda. Je samozřejmě víc možností, jak si zabalit, to už jenom záleží na tom, kolik kilo chcete na zádech mít a nebo v jak moc velkém punku chcete být. Jsou takový experti, kteří přijedou jenom s peněženkou, občas ani s tou ne. Jak se říká, občas je míň lepší než víc.

A co si berete na festivaly vy? Jaká je vaše nezbytnost, bez které byste neodjeli? Svěřte se nám do komentářů!

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE