Láska. Milovat. Zamilovaný. #love #inlove  Love is the reason. Love is the answer. Miluju Tě. I love you. You need to love yourself. All you need is love. J´taime. Amour. Liebe. Love.

Slovo láska se stalo nejnadužívanějším pojmem naší doby. Je údajnou vyšší silou, námětem filmů, původcem radosti i bolesti. Jaký je ale skutečný význam slova láska pro současnou společnost? Zbyl ještě po tolika opakování a omílání nějaký?

shotby.us

Žijeme v době neustálých změn. Revizionisticky nahlížíme všechny aspekty současného světa a kriticky zpochybňujeme správnost jejich výkladu. Gender, rodinu, konzum, víru, společnost i morálku. Jeden pojem ale zůstává nedotčen snad od jeho prvního pojmenování. Od momentu, kdy získal svou domnělou nedotknutelnost.

Jak můžeme nezměnit pohled na lásku, pokud se tak děje s genderem? Sex. Sexualita. Amoralita. Deviace. Feminismus. Fetišismus. Šovinismus. Sexismus. Instagram. Exhibicionismus. Strach. Bezpečí. Rodina. Incest. Touha. Muž. Žena. Člověk. Tvor. Láska. Srdce, coby její symbol a krev jako její médium.

Změníme-li jeden jediný díl. Jak může zůstat celek stejný?

shotby.us

LOVE? aka @lovewtqm (Love With The Question Mark) je organickou reakcí. LOVE? Je projektem na průsečíku mezi uměleckými, řemeslnými a komerčními tendencemi. Je stejně tak módní kolekcí, jako je filmem. Je stejně tak uměním jako produktem. Stejně tak odpovědí jako je otázkou.

Na průsečíku mezi urban, queer a fashion kulturou, mezi ideou a řemeslem vzniká kolekce pro člověka obývajícího fluidní realitu první poloviny 21. století.
Genderless.   Timeless.   Boundless.

Za projektem stojí nový talent módní scény Katarína Chválová a audiovizuální kreativní skupina ALTERNAUT collective. Jejich společným cílem je právě kloubit řemeslnost provedení s revizionistickým náhledem na problematiku. Probouzet emoce a pocity. Ptát se na víc a víc otázek a bez vší pompy a klišé tvořit ve světě, kde hranice a definice tak, jak byly nastaveny kdysi, ztrácí smysl.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit