Jeden z nejnovějších a zároveň největších talentů české hudební scény, zpěvačka Lenny, konečně vydala svoje dlouho očekávané debutové album Hearts.

Lenny, která je dcerou zpěvačky Lenky Filipové, ukázala už hodněkrát, že má opravdu talent, který si prosadila vlastními silami, a není to jen podržení místa na výsluní od maminky. A právě novým albem to jen znova dokazuje takovou měrou, že i těm největším kritikům musí být jasné, že ta holka je prostě dobrá.

Dokonce tak dobrá, že hned se svojí prvotinou aspiruje na jedno z nejlepších českých alb letošního roku, k čemuž jí dopomáhá zaprvé její úžasný chraplák, který zní jak po vykouření celého kartonu cigaret na posezení a dá se přirovnat třeba i k takové Amy Winehouse, a zadruhé jí k tomu slouží skvělé texty, které si z poloviny sama píše.

Spojení syrového rocku, soulu a lehčího popu funguje na jedničku v podstatě po celou délku stopáže. Od úvodní Lover, přes skoro až táborákovou Standing At The Corner Of Your Heart, až po pořádně chytlavou vypalovačku Hell.o, která svým pozitivním vyzněním hned na první poslech svádí k rannímu zpívání ve sprše.

Že ale Lenny umí měnit svůj hlasový projev dokazuje v příjemné baladě Release Me, kde její chraplák nahrazuje víceméně jemnější hlas s nízkými polohami, i když stále zabarvený tak, abyste Lenny dobře poznali. Jediná škoda, že na Hearts nepřidala i svůj první singl All My Love, který by do konceptu celého alba skvěle zapadal namísto bonusové Hladiny s Paulie Garandem.

Neříkám, že je album dokonalé, ale určitě je solidní nahrávkou a skvělým zpestřením české hudební scény a může směle konkurovat svým zahraničním kolegům.