Bastille přichází po třech letech se svou druhou dlouhohrající deskou nazvanou Wild World. Místo nespoutanosti ale až na pár vyjímek spíš bloudí na místě a jejich původní energie se ztrácí.

Pompeii, Things We Lost In The Fire, následované vypalovačkou Of The Night a spoustou dalších hitů jak z prvního alba Bad Blood, jeho rozšíření, tak i dalších mixtapů a ípíček, udělali z Bastille vůdčí kapelu celé indie/rock scény, a tak není nejmenší pochyb, že s novým albem přicházela i velká očekávání. Ta se bohužel nejenže nevyplnila (což není zas takový problém), ale ani se nevyrovnala minulé tvorbě.

I když úvod nezní vůbec špatně. Chytlavá Good Grief s pošahaným videoklipem, na který se prostě chceš koukat pořád dokola, následovaná skladbou The Currents, která na příštích koncertech bude patřit k těm skákajícím hymnám od Bastille. Pak už to ale jde z kopce a přichází nezáživný songy, které občas mají nějaký zajímavý hudební nápad, ale vesměs spíš nudí.

Z nudy vyvede až nejlepší skladba celé desky, Send Them Off!, která se může směle řadit mezi vůbec to nejlepší z mainstreamovějších songů, které tahle kapela kdy vyprodukovala. Zbytek alba se už pak ale střídají průměrné songy s těmi nudnými s občasným zajásáním u Lethargy nebo Fake It, které jsou aspoň chytlavé.

Hudebně se Bastille neposunuli ani o píď a spíš ztratili na své originalitě. Bad Blood byla skvělá indie deska od začátku až do konce s chytlavými texty a občasnou mrazivou atmosférou a třeba jejich rok a půl starý ípíčko Other People’s Heartache III zas naopak byl mix všeho možnýho okořeněný skvělými nápady, úžasnými hosty a nebál bych se ho ani zařadit mezi nejzábavnější desky roku 2014. Album Wild World je ale jen jejich slabším vzdálenějším příbuzným.

Upřímně se kapele nemůžeme vůbec divit. Koncertují bez pořádné přestávky už tři roky v kuse, což jen dokazuje fakt, že tu u nás v Česku byli za tak krátkou dobu dvakrát a 28. listopadu se zas vrací, tentokrát do skoro vyprodaného Fóra Karlín.

Bastille by se tak teď nejvíc hodila aspoň roční pauza, kdy by dali dohromady pořádný materiál, který by mohl směle konkurovat, ba dokonce i převyšovat jejich dosavadní tvorbu, protože tahle parta okolo frontmana Dan Smitha na to má.