Ti z vás, kteří mají rádi dálný východ nebo rádi zkouší nové věci, si určitě nesmí nechat ujít Korejské dny, které se konají 22.-23.11. 2014 v Národní galerii v Praze, Palác Kinských , Staroměstské nám. 12, Praha 1.

Korejské dny budou poprvé probíhat v Praze a to pod vedením Česko-korejské společnosti, která si pro vás připravila opravdu nabitý program. Budete mít možnost si vyzkoušet hraní na tradiční korejský buben čang-gu, uvidíte představení korejského bojového umění, budete se moct zúčastnit workshopu na přípravu korejského jídla Kimpab a TTok, budete mít také příležitost na vlastní oči vidět ukázku tradiční korejské svatby a mnoho dalšího. Vstupné bude pro dospělé činit 170 Kč, pro studenty 90 Kč a rodinné vstupné bude za 220 Kč. Vše se pečlivě připravuje, takže se nebojte zbytečně vyhozených peněz.

A těm z vás, kterým by to nestačilo, tak si příští týden můžou oživit návštěvou FF UK, (Katedra divadelní vědy), kde se 25.11. 2014 můžete zúčastnit přednášky o korejském divadle a tanci od korejsko-americké choreografky, režisérky a tanečnice Peggy Myo-Young Choy učící na Katedře tance na Univerzitě ve Wisconsinu, která vede i vlastní taneční skupinu v New Yorku. 

Peggy Choy je velice talentovaná a úspěšná žena, propojující prvky asijských tanců a divadla s čínským bojovým uměním. Tanec doplní i o americký pouliční tanec.

Níže se můžete sami podívat do programů zmíněných akcí. Snad jsme Vás na Asii v Praze dostatečně navnadili !

 

Program Korejských dnů v Praze

Informace o přednášce Hudby a tance od Peggy Choy

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?