O Škodě Kodiaq se psalo a debatovalo dlouho před tím, než byla v září představena světu. Pravdou je, že pro mladoboleslavskou automobilku šlo o významný krok. Nikdy před tím tak velký vůz nevyráběla. Medvěd se však setkal s velmi vřelým přijetím a příznivci značky nyní čekají, s jakými verzemi výrobce přijde. Během světové premiéry v Německu zaznělo, že se časem objeví více různých verzí. Bude jednou z nich také pickup?

Autorem pracovní verze Škody Kodiaq je známý designér Theophulus Chin, jehož počítačové manipulace patří k absolutní špičce. Nová Škoda Kodiaq v provedení pickup se mu povedla na výbornou a pravděpodobně by byla přímým konkurentem koncernového Volkswagenu Amarok. Výhodu Amaroku v podobě větších rozměrů by Kodiaq stáhl nižší cenou.

czechmag-cz_auto-poly_cz_01

Škoda se s Kodiaqem trefila do černého a již nyní je jisté, že uspěje nejen na evropském trhu. Spekuluje se i o expanzi na americký trh, kde si již automobilka zaregistrovala názvy tří modelů, a to Superbu, Octavie a Yetiho (nová Škoda Fabia se tak zřejmě do USA nepodívá, škoda). Pustí se však i do pracovní verze Kodiaqu? Jeden návrh se objevil ještě před tím, než byla odhalena oficiální podoba vozu a nyní – na základě návrhu malajsijského designéra – je zřejmé, že by pickup vypadal skvěle. Ale opravdu by Volkswagen „sestřelil“ Amaroka? Nezbývá, než doufat.

V každém případě je největší Škoda velmi zajímavý automobil, na který může být automobilka právem hrdá. Není sice nejlepší ve svém segmentu, ale již od počátku má kolem sebe jakousi pozitivní auru. Kombinace povedeného designu, slušných parametrů a simply clever detailů dává Kodiaqovi velký potenciál. Zda z něj značka vytěží maximum, ukáže budoucnost. Třeba se nakonec pracovní verze opravdu dočkáme… Při pohledu na Škody Kodiaq ceník je jasné, že by byla mnohem dostupnější než Amarok.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit