Je nalíčení umění, nebo módní doplněk? Každá žena by měla mít svůj osobitý styl a způsob líčení. Vědět, co jí sluší a jak se správně nalíčit a neváhat přizpůsobit svůj styl době a příležitosti.

V záplavě informací se někdy může ztratit to podstatné.

Čím tedy začít?

Určitě vyčistěním pleti a kvalitní kosmetikou, kterou lze použít jako podklad pod make-up. Je dobré důvěřovat značkám, které mají tradici a věnují se stálému zlepšování svých výrobků. Na dobře ošetřenou, hydratovanou a krémem zpevněnou pleť se dá malovat bez rizika.

Příkladem společnosti, která ručí za kvalitu svých kosmetických produktů, může být společnost Nu Skin, která má několik patentovaných technologií a pro výrobu používá suroviny té nejvyšší kvality.

Vlajkovou lodí je kosmetická řada Tru Face, která vznikla sladěním více než třiceti let zkušeností a moderních postupů. Viditelný efekt se dostavuje již po několika málo použitích.

Jak vypadat elegantně, přirozeně a přitom zohlednit současné trendy?

Existuje několik obecných tipů, které pomáhají vždy:

1. Vyhněte se spodní oční lince. Oko potřebuje prostor, aby mohlo zářit.

Příliš výrazná spodní linka oko zavírá, dělá ho menším a celý obličej tvoří dojem, že padá dolů. Ideální je vytvořit dojem velkého, otevřeného oka a obličej „zvednout“. Lehké zvýraznění spodních řas, nebo použití očního stínu zcela postačí.

2. Obočí má být nejtmavší uprostřed. Tak se vytvoří dojem vysokého klenby, která krásně zvýrazní tvar obličeje.

3. Krycí make-up se mění podle sezony a barvy vaší kůže. To znamená, že stejně jako měníme oblečení, změníme i krycí make-up. Je dobré mít několik odstínů a vytvářet aktuální tón podle potřeby.

Správnou barvu základního make-upu zkoušíme podle barvy kůže na dekoltu. Vzorek naneseme na dekolt, a pokud splyne s kůží, je to ten pravý. Používat vzorek na obličeji nebo ruce není dobré, a to z toho důvodu, že se líčí obličej a krk a při odlišné barvě kůže dekoltu to vypadá, jako by hlava nepatřila ke zbytku těla. Cílem je vypadat jako jedna osoba.

4. Korektor se používá k zakrytí nedokonalostí. Měl by být o jeden odstín světlejší než základní make-up. Obecně platí, že korektor má být jasnější, ne bělejší. Jinak by bylo potřeba mít krycí make-up na zakrytí světlých skvrn vytvořených původní korekcí.

5. V současné době je velmi populární bronzer, který lze použít místo tvářenky. Lze s ním vytvořit více efektů.

6. O barvě rtěnky platí totéž, co o make-upu – jedna nestačí. Nude je cool! A skutečně trendy. Není potřeba se bát změnit rtěnku podle oblečení, příležitosti, nebo nálady. Tmavé odstíny přidávají roky a světlejší omlazují.

Červenou rtěnku ženy rády používají při večerních příležitostech, nebo když se chtějí cítit více sexy.

Z mnoha odstínů červené si jistě každý pro sebe vybere ten pravý.

7. U očních stínů je rozhodně dobré vsadit na kvalitu. Takové stíny mají většinou minerální základ, nežmolkovatí, nevytrácejí se a vydrží ve stejné kvalitě celý den.

Někdy nepomohou časopisy, videa ani odborné rady. Chce to vyzkoušet si, co je pro pleť nejvhodnější a jak správně používat například rozmanité kosmetické štětce.

Podstatou je cítit se dobře, být sebevědomá a podtrhnout své kvality.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit