Vrásky sice jsou typickým projevem stárnutí, ovšem žádná žena je na své pleti nevidí ráda. Když se vyskytnou na čele nebo v okolí úst, hned začnou ženy propadat panice, jelikož se domnívají, že s vráskami je boj předem prohraný. Tak tomu ale není, i s vráskami lze efektivně bojovat. Jenom člověk musí vědět, jak na to. Ideální je využít účinné látky, které efektivně s vráskami bojují. Naštěstí takových efektivních látek je nespočetně mnoho.

Kolagen proti vráskám i proti lámání nehtů

Jednou z těchto látek je kolagen, který se běžně vyskytuje v našem těle, ale s plynoucími léty, respektive s přibývajícím věkem kolagen z těla mizí. To má za následek povolení pleti, pleť rázem ztrácí svou pružnost a také svou elasticitu. Naštěstí lze kolagen do svého těla opět dostat, a to s pomocí nejrůznějších doplňků stravy či správné kosmetiky. Tvorbu kolagenu lze v těle podpořit také správnou stravou, která bude plná vitaminu C a také mořských ryb.

Kolagen však není jenom látka, kterou potřebuje naše pleť v boji proti vráskám. Kromě jiného je to efektivní pomocník v boji proti lámání nehtů. Funguje také na kruhy pod očima nebo podporuje růst našich vlasů.

Kyselina hyaluronová hydratuje pleť

Pokud je pleť hydratovaná, vrásky na pleti nejsou prakticky vidět. A tak se nebojte používat krémy nebo jinou kosmetiku, která obsahuje kyselinu hyaluronovou. Zmiňovaná kosmetika funguje krapet jako houba, která do sebe vrásky nasákne a zároveň dodá pleti svěžest, kterou v období stárnutí pleť opravdu potřebuje.

Arganový olej pro zvláčnění i proti akné

Nejen proti vráskám bojuje takzvaný arganový olej. Arganový olej toho umí opravdu daleko více, například je plný vitaminu E, což kůže potřebuje. Dokáže eliminovat záněty, zlepšuje látkovou výměnu v pokožce, také zvláčňuje pleť nebo působí proti akné. Málokdo ví, že také pomáhá hojit pokožku a zároveň ji chrání.

Článek je reklamní sdělení

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?