Vrásky sice jsou typickým projevem stárnutí, ovšem žádná žena je na své pleti nevidí ráda. Když se vyskytnou na čele nebo v okolí úst, hned začnou ženy propadat panice, jelikož se domnívají, že s vráskami je boj předem prohraný. Tak tomu ale není, i s vráskami lze efektivně bojovat. Jenom člověk musí vědět, jak na to. Ideální je využít účinné látky, které efektivně s vráskami bojují. Naštěstí takových efektivních látek je nespočetně mnoho.

Kolagen proti vráskám i proti lámání nehtů

Jednou z těchto látek je kolagen, který se běžně vyskytuje v našem těle, ale s plynoucími léty, respektive s přibývajícím věkem kolagen z těla mizí. To má za následek povolení pleti, pleť rázem ztrácí svou pružnost a také svou elasticitu. Naštěstí lze kolagen do svého těla opět dostat, a to s pomocí nejrůznějších doplňků stravy či správné kosmetiky. Tvorbu kolagenu lze v těle podpořit také správnou stravou, která bude plná vitaminu C a také mořských ryb.

Kolagen však není jenom látka, kterou potřebuje naše pleť v boji proti vráskám. Kromě jiného je to efektivní pomocník v boji proti lámání nehtů. Funguje také na kruhy pod očima nebo podporuje růst našich vlasů.

Kyselina hyaluronová hydratuje pleť

Pokud je pleť hydratovaná, vrásky na pleti nejsou prakticky vidět. A tak se nebojte používat krémy nebo jinou kosmetiku, která obsahuje kyselinu hyaluronovou. Zmiňovaná kosmetika funguje krapet jako houba, která do sebe vrásky nasákne a zároveň dodá pleti svěžest, kterou v období stárnutí pleť opravdu potřebuje.

Arganový olej pro zvláčnění i proti akné

Nejen proti vráskám bojuje takzvaný arganový olej. Arganový olej toho umí opravdu daleko více, například je plný vitaminu E, což kůže potřebuje. Dokáže eliminovat záněty, zlepšuje látkovou výměnu v pokožce, také zvláčňuje pleť nebo působí proti akné. Málokdo ví, že také pomáhá hojit pokožku a zároveň ji chrání.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit