V pátek 9. prosince se Majk Spirit vrátil po více než roce do pražského SaSaZu, kam tentokrát dovezl svou Primetime show, pojmenovanou podle svého největšího hitu z alba Y White, které vydal na jaře 2015. Prosincový koncert pojal trošku jinak než jeho předchozí show, přivezl si s sebou svůj Live band a také své kolegy z H16.

Show měla jinou, komornější atmosféru, než na jakou jsme u rapových či hip-hopových koncertech zvyklí. Díky live bandu tak fanoušci mohli slyšet pozměněné verze svých oblíbených tracků.  Spiritova show začala okolo půlnoci a trvala téměř dve hodiny. Pražské fanoušky přivítal svým hitem Zbojník, který můžeme najít na albu Y Black, vydaným v březnu 2015, a ke kterému nechybí ani povedený videoklip.

Na Zbojníka navázal dalšími známými tracky jako Feel Alright nebo Ženy Treba Ľúbiť, songem, který je oblíbený především u dámské části publika a který vyšel na jeho debutovém albu Nový člověk z roku 2011. Poté se na stagi, doprovázeni velkým potleskem, objevili další členové H16 Otis a Cigo. Ti společně s Majkem představili hned několik nových tracků z alba Sila, které vyšlo tento prosinec. Všichni kluci z H16, která už je stará přes 10 let předvedli kvalitní show a mnoho fanoušků přesvědčili k tomu, aby si nové CD koupili.

Po asi 20 minutách zůstal Spirit na stagi sám, už bez svých slovenských kolegů a fanoušci mohli slyšet na živo jeho novinku Svetla, při které díky rozsvíceným telefonům a zapalovačům  v SaSaZu zavládla opravdu neobyčejná atmosféra. V úplném závěru Majk samozřejmě nemohl vynechat svůj hit Primetime, podle kterého je celá tour pojmenovaná a za bouřlivého potlesku se s fanoušky po téměř dvou hodinové show rozloučil.

Pražský koncert ovšem nebyl poslední z této tour, hned v sobotu Majk Spirit navštívil Ostravu a tento týden ho čeká ještě vystoupení v Olomouci a Bratislavě, kde tuto tour zakončí. Takže pokud jste fanoušci slovenského hip-hopu, máte ještě šanci vidět jeho speciální show.

foto:
Spirit Music

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit