Výsledky některých anket jsou často velmi překvapivé. Ty, které se týkají českých mužů a jejich vkusu na spodní prádlo tedy rozhodně ano. Ačkoliv stále preferují komfort, stále častěji se pouští do experimentů a rozhodně se nebrání aktuálním trendům. Potvrdil to i nedávný průzkum jednoho z největších prodejců spodního prádla. Zúčastnilo se ho několik set respondentů, což je dostatečně velký vzorek pro stanovení objektivního resumé.

Jedničkou jsou boxerky

Většina dotázaných mužů nejraději nosí boxerky. Přesněji 63 %, což potvrzuje jediné – populace českých mužů je poměrně konzervativní. Prim hrají pohodlí a jednoduchý střih. A vypadá to, že boxerky budou vládnout i v následující dekádě.

K nejoblíbenějším kouskům patří boxerky Puma, Diesel a Calvin Klein. Pánové se sice vyhýbají extrémům (tzn. luxusnímu sortimentu), ale nebojí utrácet větší částky za boxerky prémiové kvality. V tomto směru jde o velký skok – není to tak dávno, kdy si s výběrem spodního prádla lámali hlavu pouze metrosexuálové.

Slipy upadají v zapomnění 

Překvapivé byly reakce na dříve populární slipy. Momentálně jim holduje kolem 17 % mužů, a ti si většinou pečlivě vybírají. V centru pozornosti jsou moderní slipy renomovaných značek. Pánům zřejmě došlo, že v bílých spoďárech, které tak rád nosí Homer Simpson, u opačného pohlaví nezabodují.

Jak jsou na tom tanga a jockstrapy?

Kolik odvážlivců si alespoň jednou za čas obleče tanga či jockstrapy? V průzkumu se k zálibě v nošení těchto typů spodního prádla přiznalo 11 %, respektive 9 % mužů. A to je – s přihlédnutím ke konzervativnímu myšlení – poměrně dost.

A co trenýrky, nosí je ještě někdo?

Pánské trenky sice nejsou tak populární jako boxerky, ale přesto k nim má průměrný český muž kladný vztah. Téměř každý má minimálně několik kousků, které většinou nosí doma – když chce svému mužství dopřát adekvátní komfort. K oblíbeným značkám patří Styx, Horsefeathers a Represent.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit