Právě jste dočetli knihu, která se Vám moc líbila, a Vy už přemýšlíte nad tím, jakou další podobnou si vybrat? S tím Vám pomůže webový projekt TisícKnih.cz ! Zadáte Vámi zvolenou knihu a rázem máte celých 1 000 návrhů na další podobnou.

Tato chytrá internetová aplikace čerpá z databáze nejpůjčovanějších knih (podle statistik Městské knihovny v Praze), při čemž se v ní nachází takřka 70 tisíc titulů, takže by se Vám nemělo stát, že Vámi hledaná kniha bude chybět (pokud nejste moc nároční).

O projektu “Tisíc knih” … slova tvůrců

Tato aplikace vznikla jako nadšenecký projekt v rámci GDG Garage na Praze 1. Více o jejím vzniku a fungování z technologického hlediska se dozvíte na přednášce Filipa Hráčka na DevFestu 2014 (přednáška bude k dispozici jako videozáznam na YouTube).

Doporučení, které zde dostanete, jsou vytvářeny na základě poměrně jednoduchého (ale výpočetně náročného) algoritmu. Nelze očekávat, že všech 1.000 doporučení bude dávat smysl pro každého — právě proto jich dáváme tolik, aby si uživatel mohl vybrat.

Autoři děkují Městské knihovně v Praze za poskytnutí prostorů pro setkávání i za přístup k databázi knih.

 

(Kryštof David)

Napíšete název knihy…
… potvrdíte výběr knihy…
... a nyní je na Vás, kterou z 1 000 nabídnutých knih si vyberete jako další!
… a nyní je na Vás, kterou z 1 000 nabídnutých knih si vyberete jako další!

 

Pro zkrácení chvíle při čekání na výpis podobných knih Vám portál nabídne přečíst si několik (vtipných) citátů.
Pro zkrácení chvíle při čekání na výpis podobných knih Vám portál nabídne přečíst si několik (vtipných) citátů.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit