Přemýšlíte, že byste si také pořídili domovní čističku odpadních vod? Toto zařízení v současnosti zažívá opravdový boom. Stále více rodin si jej pořizuje domů a to z celé řady důvodů. Nejčastěji přirozeně z důvodu finančního, neboť taková ČOV dokáže ušetřit domácnosti až 100 000 Kč ročně. Zapomeňte na jiná řešení odpadu, už žádná žumpa ani nic podobného. ČOV je skutečně budoucností. Zařízení, kterého nikdy nebudete litovat.

Nicméně jak se do toho pustit? Je několik bodů, na které myslet dopředu.

Místo – kam ČOVku dáte?

Je mnoho různých variant ČOV, které lze na trhu zakoupit. Abyste vybrali ten správný, je třeba pořádně promyslet, kam vlastně půjde. Jsou totiž odlišné typy, které se hodí např. do rodinného domu nebo firemního objektu. Taky záleží na tom, co budete do odpadu vypouštět.

Kolik lidí se bude podílet na jejím používání?

Každá značka nebo typ ČOV má odlišnou kapacitu. Je podstatné zvážit, kolik lidí ji vlastně bude užívat, protože je vždy lepší mít kapacitu vyšší než nižší. To by vám zadělalo na zbytečné problémy.

Jak budete odpad vypouštět?

Jsou asi tři nejčastější způsoby, jak vypouštět odpadní vodu z ČOV. Může jít buď do kanalizace, vypustit ji do povrchu země nebo ji nechat po povrchu odtéct někam jinam. Každý z nich má svá pravidla a omezení.

Jaká jsou pravidla úřadu?

Pro to, abyste si ČOV mohli pořídit, potřebujete samozřejmě také povolení. To se zařizuje vždy podle specifických nařízení daného úřadu ve vaší lokalitě. Nejčastěji přes ohlášky nebo vodosprávní řízení. Záleží na různých faktorech.

Využijte profesionální firmu.

Nakonec se stejně ale nevyhnete tomu, abyste využili pomoci některé ze specializovaných firem. Projekční kanceláře zaměřující se na domovní ČOV jako je například společnost Zakra dokáží něco takového zařídit již od 6 000 Kč.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit