Takováto spolupráce tu na naší scéně zřejmě ještě nebyla – oficiální hudební videoklip k singlu “Come Home” od elektronického producenta Baynka z Nového Zélandu ve spolupráci se zpěvákem Shallou z Los Angeles si vzalo na starost duo Czech Vibes, Magdaléna a Markéta. Ve videoklipu účinkuje (čtenářům CZECHMAGU už velmi dobře známý) tanečník a umělec z Prahy, Kristián Mensa.

Baynkovu tvorba se dá obecně zařadit do žánru elektronické hudby (electropop/chill EDM). Působivý videoklip byl natáčen na několika zajímavých lokacích v Paříži. Fanoušky streetwearu a streetculture určitě zaujme barevné basketbalové hřiště, které se nachází ve čtvrti Pigalle. Dokonalou ambientní atmosféru podtrhuje herecký–taneční výkon zmiňovaného Kristiána, který v klipu představuje hlavní a jedinou postavu. Se svými pohyby vyjadřuje význam i melodii songu.

Americký magazín milk.xyz popsal videoklip jako emocionální a nadpřirozený. “Come Home” nás přenáší na místo, kde se setkává tanec, duše a umění. Není divu, že videoklip ihned zaujal celosvětová média, díky čemuž se zařadil i do programu MTV Australia a MTV New Zealand. Gratulujeme!

“The song idea arose from a conversation about a situation we were both facing, which was whether to return home to our established, comfortable, but possibly mundane life, or move to LA and make the risky, messy, selfish, alluring and possibly heartbreaking choice to put everything into making our music and art.”


BAYNK

Elektronický producent Jock Nowell-Usticke (24) z Nového Zélandu narazil na počítačový software Ableton během studia vysoké školy v roce 2014, kdy měl něco namixovat pro svoji univerzitní kapelu. Svůj první singl publikoval na Soundcloud v roce 2015, a krátce potom ztratil svůj notebook s veškerým zbytkem své hudby. Po pár měsících se na Soundcloud vrátil a zjistil, že jeho písnička měla obrovský úspěch. Pak následovalo několik emailů od lidí z hudebního průmyslu a pozvánka na australský Laneaway festival. Od té doby vydává singly a vytváří hudbu do svého prvního alba. Jeho nejstreamovanější písnička se jmenuje “What You Need”, která přesáhla na Spotify hranici 10 mil. streamů. Následuje singl Poolside a nejnovější Come Home, na kterou jsme natáčeli oficiální videoklip. Na podzim chystá Baynk USA tour a pojede koncertovat do více než 18 měst. Jeho inspirací je Flume a Mura Masa.

www.redbull.com/nz-en/get-to-know-baynk
www.instagram.com/baynkofficial
www.facebook.com/baynkofficial


Czech Vibes

Freelance duo, Markéta (26) a Magdaléna (23), které se věnuje video produkci a fotografii. Společně založily youtube kanál Czech Vibes Sound, kde spojují jejich dlouholetou vášeň pro hudbu se svými vizuály. Objevování nových žánrů a trendů, nejprve jako koníček, se postupně proměnilo ve spolupráci s hudebními autory z celého světa. Czech Vibes Sound je místo, kde konečně vše dává smysl. Společně se výborně doplňují, Markéta je fotografka a obvykle je hlavou všech projektů, přichází s nápadem, lokací a příběhem pro videoklipy. Magdaléna natáčí a dělá veškerou postprodukci. Pracovaly také na komerčních projektech, jako je například cestovatelský seriál pro Škodu ČR, nebo dlouhodobě spolupracují s T-mobile CZ.

www.instagram.com/czech_vibes
www.youtube.com/czechvibessound
www.facebook.com/CzechVibes
www.czechvibes.com


Kristián Mensa (Mr. Kriss)

Kristián Mensa je úspěšný mladý výtvarník a srdcař (rozuměj artist and heartist) žijící v Praze. Někdo jej a jeho práci jednou označil za “le magicien du quotidien” = kouzelníka každodennosti. Kromě umění je také vášnivým tanečníkem breakdance, hudebníkem, hercem atd. Minulý rok byl zařazen magazínem Huffington Post do žebříčku “20 under 20” – 20 nejnadanějších inovátorů mladé generace z celého světa.

www.instagram.com/mr.kriss
www.facebook.com/worldbykriss
www.mrkriss.com

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit