Bydlíte v rodinném domku či bytě a chcete odlehčit naší planetě? Možností jak pomoci je spousta. Jednou z nich je například sběr dešťové vody do nádrží, čímž ulevíte množství vody, která je brána z podzemních a povrchových zdrojů.

Ministerstvo životního prostředí dokonce i vyhlásilo speciální dotační program, který nazvalo “Dešťovka”.  Zajímá vás, o čem dešťovka je?

Dešťovka je dotační program Ministerstva životního prostředí a Státního fondu životního prostředí České republiky na podporu udržitelného hospodaření s vodou v domácnostech, vyhlášený v rámci Národního programu Životní prostředí.

Cílem programu je motivovat vlastníky a stavebníky rodinných a bytových domů v celé ČR k udržitelnému a efektivnímu hospodaření s vodou a snížit tak množství odebírané pitné vody z povrchových a podzemních zdrojů.

Se získáním dotace vám mohou pomoci především prodejci nádrží na vodu. Jednou z takových firem je například Česká nádrž, která nabízí nepřeberné množství nádrží na dešťovou vodu, jímek nebo septiků. Firma dokáže zajistit kompletní servis, co se sběru vody týče. V posledních letech se snaží klást důraz především na nádrže na dešťovou vodu a přípravou systémů pro její filtraci a následné využití. Společnost totiž věří, že právě rozumné nakládání s vodou je dle jejich slov jedna z velkých výzev budoucích let.

Česká nádrž také nabízí dopravu zdarma a hlavně kvalitní výrobky přímo z České republiky.

Program dešťovka i přes vysoké náklady na pořízení systému pro zadržení vody, dokáže pokrýt až 50 % nákladů, ať už na zachytávání srážkové vody na zalévání zahrady, akumulaci srážkové vody pro splachování WC a zálivku anebo využívání vyčištěné odpadní vody jako vody užitkové.

Požádat o dotaci můžete jednoduše přes elektronický formulář na stránkách programu www.dotacedestovka.cz, případně osobně na některém z 13 krajských pracovišť Státního fondu životního prostředí ČR.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit