Neustále vašimi okny profukuje? Díky tomu máte ve své domácnosti stále zimu, což vede k tomu, že více a více topíte? Jenže v tomto případě lze říct, že peníze vyhazujete doslova oknem. Profukující okna, která neudrží teplo, vás mohou doslova zruinovat, pokud to tedy dovolíte. V ideálním případě byste měli investovat do výměny oken. Možná začnete namítat, že je to drahá záležitost, ale díky dotaci na výměnu oken se o tak drahou záležitost jednat nebude.

Pokud jste doposud nevěděli o možnosti požádat o dotaci na výměnu oken, nyní to víte. Je to možné díky aktuálně spuštěnému dotačnímu programu Nová zelená úsporám, která pustila ven poslední vlnu dotací, a tak toho využijte. Dotaci lze získat nejen na výměnu oken, ale také třeba na výměnu střechy, podlah, také na novostavbu nebo třeba na fotovoltaiku. Pamatujte ale na to, že dotace se uděluje jenom takovému opatření, které rapidně sníží spotřebu energií na rodinném domě.

Nejen tedy, že daným opatřením snížíte energie na rodinném domě čili budete méně platit, ale kromě toho také získáte dotaci, díky které se rapidně sníží pořizovací cena daného opatření, v tomto případě výměny oken.

Jak mohu požádat o dotaci?

Nabízí se však otázka, jak můžete o dotaci požádat. Zpravidla je to možné elektronicky, ale samozřejmě to není podmínka. Můžete také navštívit krajské pracoviště Státního fondu životního prostředí, kde vám pomůžou s vyřízením dotace.

Co budete potřebovat?

Dotace vám však nebude udělena jen tak – z čista jasna. Musíte si podat žádost, jejíž součástí bude například odborný posudek, na němž bude spolupracovat projektant nebo energetický specialista. Součástí žádosti by měl být také krycí list technických parametrů pro oblasti podpory (v tomto případě pro oblast A) a samozřejmě faktury za provedené práce a pokladní doklady.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit