Vyhýbejte se tichým vodám, nikdy nevíte, co se skrývá pod hladinou… V říční tůni se najde tělo svobodné matky – a to právě na místě, kde bylo téhož léta objevena mrtvola mladého děvčete. V historii malého městečka Beckford to sice nejsou první ženy, jejichž osud se na onom místě uzavřel, jsou to však právě ony dvě, jejichž smrt rozčeří nejen hladinu řeky, ale i poklidné životy zdejších obyvatel. A z temných vod začínají najednou na světlo dne vyplouvat dlouho zamlčovaná tajemství…

  • Název: Do vody
  • Autor: Paula Hawkins
  • Překladatel: Věra Klásková
  • Nakladatelství: Ikar
  • Vydání: 2017
  • počet stran: 416

Druhý román Pauly Hawkins, po předloňském debut Dívka ve vlaku, který se stal fenoménem a doposud se ho po celém světě prodalo přes 18 milionů výtisků, v obě skrývá nejen o několikero postav více, než autorčina prvotina, ale také o mnoho více lidských osudů, trablů a zajímavých dějových linek. Při čtení se tak určitě nestyďte vypisovat si pro lepší orientaci drobné výpisky k jednotlivým postavám. To, co přijde na konci je totiž opravdová bomba!

Autorka i v této knize neopouští svůj styl psaní a každá kapitola je věnována jedné z deseti postav, jejichž příběhy tvoří dohromady jednu ucelenou dějovou linku, která se vzájemně proplétá. Příběh, jak už název knihy napovídá, je hodně tajuplný a každá z kapitol dává ochutnat z tajemství, které vás donutí číst a hnát se za odhalením celé hádanky. Ono tajemství ukrývá řeka v tamním městečku, která všechny odpradávna přitahuje jako magnet. Díky dalším utopeným v Tůni tonoucích vyvstávají na povrch různé souvislosti s předchozími utonulými ženami.

Příběh možná plyne pomalu jako řeka, ale místy nabírá na obrátkách a bouří se, jako by zvěstoval něco tak nevšedního, co čtenáře zkrátka dostane. Nechte se i vy zlákat mrazivou podzimní atmosférou, udělejte si čaj, zachumlejte se do deky a ponořte se Do vody!

O autorce

Britská autorka Paula Hawkins se narodila 26. srpna 1972. Pracovala jako novinářka pro The Times, jako reportérka o podnikatelích. Později napsala několik publikací na volné noze. Napsala příručku pro ženy – The Money Goddness. Světově známou se stala díky své novele Dívka ve vlaku. Tento komplexní thriller pojednávající o domácím týrání, alkoholické a drogové závislosti psala celých 6 měsíců, během kterých jí tížila nedostatečná finanční podpora. Dokonce byla nucena půjčit si peníze od svého otce, aby byla schopna knihu dokončit.

foto: Pinterest, oficiální zdroj

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?