Vyhýbejte se tichým vodám, nikdy nevíte, co se skrývá pod hladinou… V říční tůni se najde tělo svobodné matky – a to právě na místě, kde bylo téhož léta objevena mrtvola mladého děvčete. V historii malého městečka Beckford to sice nejsou první ženy, jejichž osud se na onom místě uzavřel, jsou to však právě ony dvě, jejichž smrt rozčeří nejen hladinu řeky, ale i poklidné životy zdejších obyvatel. A z temných vod začínají najednou na světlo dne vyplouvat dlouho zamlčovaná tajemství…

  • Název: Do vody
  • Autor: Paula Hawkins
  • Překladatel: Věra Klásková
  • Nakladatelství: Ikar
  • Vydání: 2017
  • počet stran: 416

Druhý román Pauly Hawkins, po předloňském debut Dívka ve vlaku, který se stal fenoménem a doposud se ho po celém světě prodalo přes 18 milionů výtisků, v obě skrývá nejen o několikero postav více, než autorčina prvotina, ale také o mnoho více lidských osudů, trablů a zajímavých dějových linek. Při čtení se tak určitě nestyďte vypisovat si pro lepší orientaci drobné výpisky k jednotlivým postavám. To, co přijde na konci je totiž opravdová bomba!

Autorka i v této knize neopouští svůj styl psaní a každá kapitola je věnována jedné z deseti postav, jejichž příběhy tvoří dohromady jednu ucelenou dějovou linku, která se vzájemně proplétá. Příběh, jak už název knihy napovídá, je hodně tajuplný a každá z kapitol dává ochutnat z tajemství, které vás donutí číst a hnát se za odhalením celé hádanky. Ono tajemství ukrývá řeka v tamním městečku, která všechny odpradávna přitahuje jako magnet. Díky dalším utopeným v Tůni tonoucích vyvstávají na povrch různé souvislosti s předchozími utonulými ženami.

Příběh možná plyne pomalu jako řeka, ale místy nabírá na obrátkách a bouří se, jako by zvěstoval něco tak nevšedního, co čtenáře zkrátka dostane. Nechte se i vy zlákat mrazivou podzimní atmosférou, udělejte si čaj, zachumlejte se do deky a ponořte se Do vody!

O autorce

Britská autorka Paula Hawkins se narodila 26. srpna 1972. Pracovala jako novinářka pro The Times, jako reportérka o podnikatelích. Později napsala několik publikací na volné noze. Napsala příručku pro ženy – The Money Goddness. Světově známou se stala díky své novele Dívka ve vlaku. Tento komplexní thriller pojednávající o domácím týrání, alkoholické a drogové závislosti psala celých 6 měsíců, během kterých jí tížila nedostatečná finanční podpora. Dokonce byla nucena půjčit si peníze od svého otce, aby byla schopna knihu dokončit.

foto: Pinterest, oficiální zdroj

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit