Mnozí z Vás se již určitě setkali s televizní reality show Robinsonův ostrov, která v roce 2017 odvysílala na stanici TV NOVA svoji premiérovou první řadu. V následujícím roce se mohli televizní příznivci těšit z řady druhé, která dle mého tu první v lecčem překonala a přispěla tak k tomu, že se tato reality show stala v rámci ČR nesmírně populární záležitostí. Nehostinné a drsné podmínky soutěže mohou mnohé potencionální účastníky odradit, pokud však jste ochotni tuto životní zkoušku podstoupit, otevře se vám cesta ke slávě a to i přes to, že nevyhrajete.

Na úvod

Pro ty, kteří se s touhle úžasnou reality show nesetkali, Robinsonův ostrov je takový nevlastní, mladší bratr americké legendární show Survivor. Soutěžící jsou vysazeni na odlehlém exotickém místě (zpravidla ostrově), aby v rámci kmenových soutěží sváděli souboje o zisk imunity, která je zachrání před hlasováním o jejich vyřazení ze hry, aby si pak později mezi sebou ve finální skupince rozdali souboj o titul “Český Robinson” a výhru 2,5 milionů korun. Vše je doprovázeno extrémně náročnými podmínkami, kdy si soutěžící musí sami obstarávat jídlo, vodu, založit tábor, přístřešky a především hrát efektivní a promyšlenou hru, která je dovede do cíle (obecně logická myšlenka).

Jak však tento světově populární koncept udělat ještě zábavnějším?

Jednoduše, dejte do něj Čechy. Výsledkem je extrémně zábavná oddechová záležitost, která je vhodná jako perfektní záminka pro večerní nezřízené popíjení s přáteli. Dost totiž pochybuji o tom, že za celý rok najdete na TV NOVA humornější a absurdnější záležitost, než je sledování 20 Čechů, kteří se snaží logicky a strategicky přehrát jeden druhého. Konkurenci bych hledal maximálně v legendárních gastronomicky unikátních výtvorech Jirky Babici, které byly neméně náhodné. Aby byla tahle formule zábavnosti kompletní, nesmí chybět ani nečekané zvraty z režie, která kdykoliv během hry potopí vaši vybudovanou strategii a celé vaše snažení pošle k ledu nějakou nahodilou událostí. Samozřejmě, onu absurdnost děje v soutěži nelze jinak než přisoudit české ryzí nátuře, jinak si totiž nedokážu vysvětlit, že se v pouhých dvou řadách pokaždé našel soutěžící, který porušil pravidla hry a musel být vyloučen. Jednou se tak stalo za prozrazení ostrova vykoupení, kam byli vypadnuvší posláni a podruhé za uplácení ostatních soutěžících.

Robinsonův ostrov jako cesta ke slávě?

O absurdnostech, které soutěž doprovází, bych mohl napsat rozsáhlou studii, co je však hlavním tématem tohoto článku, je odhalit obří výhodu toho všeho. Zároveň také navést všechny začínající youtubery či blogery na správnou cestu a vysvětlit jim, ať všeho ihned nechají, napíší o sobě pár nesmyslů do přihlášky, pro orientaci sjedou pár řad Survivora a přihlásí se do soutěže. Stačí totiž protrpět pár nocí, soutěží, zatnout zuby a budoucí odměna vás nemine. Pokud jste totiž přišli jako prostí nudní smrtelníci, odcházet budete jako veřejně známé osobnosti, s obřím okruhem sledovanosti, kterou budou chtít firmy zúročit ve svůj a vlastně i váš prospěch. Díky tomu si tak můžete nastartovat kariéru jako blogeři, ambassadoři, motivační řečníci, komici, moderátoři a samozřejmě s postupem času a nabývajícím statusem i jako influenceři! Může se z vás stát prakticky cokoliv, a to jen díky účasti v této reality show. Na očích budete pravidelně, a to i díky TV NOVA, která z vás bude dalších x týdnů/měsíců žít a bude mapovat vaše životní okamžiky a předávat je dál zainteresované komunitě.

Pojďme si proto projet aktuální stav několika účastníků uplynulých řad, abych vám podal přesvědčivé důkazy o tom, že tento systém opravdu funguje na jedničku a že se z vás díky této soutěži může stát téměř cokoliv…

Blogerkou, influencerkou a fotomodelkou jako Terry Dušková

Nejzářivější příklad ze všech. Terry byla na začátku soutěže nevýraznou postavou, která dokázala zaujmout snad jen výrazným poprsím. V soutěži skončila nakonec těsně druhá, nicméně pár měsíců poté, je dost možná ona úplnou vítězkou. Její instagram má zhruba 104 000 sledujících a za takovou hezkou fotku v plavkách si účtuje cca 18 000 lajků. Terry byla před vstupem do soutěže studentkou vysoké školy a po absolvování soutěže se může pyšnit tituly jako influencer nebo photomodel. Těm s bystrým zrakem určitě neunikne ani její blogerské pojetí Instagramu, který je nyní zásoben nekonečným množstvím ig stories, dále také fotkami, které ukazují, její z ničeho nic / ze dne na den nabyté prvotřídní photomodel skills. K tomu si můžete přičíst xy výletů po světě, ambassadorství pro Kingswood nebo účast v reklamě na Margotku. Takže pokud třeba nějaká dívčina někdy snila o tom, že by si chtěla rozjet kariéru v modelingu nebo by si chtěla prostě založit blog, stát se influencerem a ovlivňovat davy, stačí si podat přihlášku do soutěže a může se z vás stát hvězda sociálních sítí. Ale pozor, platí, čím větší velikost podprsenky, tím máte větší šanci!

Moderátorem a bavičem na Tik Toku jako Ondřej Baumrukr

Aby nebyla finální skupina účastníků druhé řady Robinsonova ostrova příliš jednotvárná, dostal se do ní i Ondra. Ten se hry “po Česku” skoro neúčastnil a v ničem nevynikal, krom toho, že byl nepřímo jmenován největším sympaťákem série, protože o to ve hře jde, že ano. Jen tak btw čirou náhodou jsem v rámci shromažďování materiálu pro článek zjistil, že byl Ondra také v roce 2016 v Prostřenu. Ve svém životě působil jako vedoucí zákaznického servisu, nicméně po skončení soutěže se z něj stal moderátor v Hitrádiu FM Plus a samozřejmě, všechnu mediální slávu bylo třeba zúročit v rámci instagramového blogerství, #SamecLife. Jak praví Ondrovo bio: “Sleduj vousatýho samce co Tě baví!” Kde? No přece na Tik Toku, kde Ondra přidává ultra zábavný a ani ne trochu cringe videa, které těší skoro 40 000 followers a kvůli kterým se rozhodně nebudete cítit na tomhle světě o něco hůř. Pokud by vás teda bavilo vytvářet patnáctisekundová videa na Tik Toku, myslíte si, že máte vytříbený komický charakter a nevíte, jak s ním prorazit, Robinson je cesta.

PS: jako bonus účasti na akcích Hitrádia po celé ČR, spolupráce se 7upem nebo Dermacolem a jejich rtěnkami, to taky není k zahození, ne?

Ambassadorkou a blogerkou s krásnou svatbou jako Martina Helis

Pokud bychom hledali ve dvou sériích nejvíce zbytečnou postavu hry, bude to asi Martina. Nova sice o ní mluví jako o (cituji) jedné z výrazných účastnic druhé řady, realita je však taková, že Martina za celou dobu na Robinsonově ostrově neudělala nic a světe (ne)div se, dostala se do finální trojky. Po rychlém návratu do společnosti se zní stala ambassadorka pro značku Captain Morgan a za určitou dobu si mohla připsat do sbírky také společnost Glo. K tomu všemu se Martina může pyšnit aktuálním počtem 66,2 tisíc followers na Instagramu. Samozřejmě, podle předem daných scénářů, tak i z Martiny se, vzhledem k její oblíbenosti mezi instagramovými konzumenty, stala z ničeho nic blogerka. Pozornosti TV NOVA neunikla ani její obří svatba, která se mohla do podvědomí všech dostat reklamou od této televizní stanice měsíc dopředu nebo skrze ostatní účastníky druhé řady Robinsona. Pokud se teda dámy chcete stát blogerkami, mít zdarma žehličky vlasů od Remingtonu, prožít svatbu snů, kterou vám bude promovat samotná TV NOVA, stačí se přihlásit, ve hře nic neudělat a dostat se do finální trojky. Výsledek zaručen.

Moderátorem jako Martin Vévoda

Pravda, od první řady jsou to už dva roky a těžce se na některé účastníky vzpomíná. Nicméně Martin je jeden z mála soutěžících, který se po soutěži někde pevně uchytil, což přisuzuji především jeho nepopiratelnému charisma a taky tomu, že první řada byla startovací a systém sociálních sítí a firem v ČR ještě nebyl ready na to udělat z těchto účastníků svoje budoucí produkty na zisk. Kdo to věděl, byl The Mag, který okamžitě stáhl Martina z trhu a udělal mu relativně zábavný pořad na otevírání věcí a jejich recenzí. Career grow nakonec donesl Martina až do Refresheru, jenž ho pasoval do role moderátora NFTS, teda… Freshnews. Takže pokud v sobě cítíte nějaké charisma a potenciál k moderování, Robinsonův ostrov může být ta správná cesta k dosažení cíle, protože po soutěži se o vás společnosti porvou!

Tady krásně vidíte, že systém je úžasně nastaven a funguje, jak má. Tak trochu ve mě vzniká pocit, že snad někteří soutěžící automaticky uzavírají kontrakty s firmami při podpisu o potvrzení účasti v Robinsonově ostrově. Pokud by se vám tedy líbilo stát se blogerem na plný úvazek, později influencerem nebo vy, holky, fotomodelkou, cestu nyní znáte a dveře jsou otevřené. Poděkovat mi můžete později odesláním krabice Coca-Coly na moji adresu.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit