Matrace je nedílnou součástí naší postele a každý den se podílí na tom, jak se máme. Právě matrace totiž ovlivňuje kvalitu našeho spánku a náš spánek má vliv na náladu i na naše zdraví. Proto pokud zrovna vybíráte matraci, neměli byste se dívat tak na cenu jako na její vlastnosti. Cena by měla být v případě výběru matrace druhořadá, neměla být hrát tu hlavní roli. Přece jenom je matrace investicí přímo do vás, do vašeho spánku a zdraví, tak na ní nešetřete.

Dnes si můžete pořídit opravdu různé druhy matrací. Můžete investovat do latexových matracípružinových matrací nebo třeba do ortopedických a zdravotních matrací. Otázkou ale je, na co se dívat při výběru konkrétní matrace. Chcete si přece domů přinést matraci, která vám bude přesně vyhovovat a na které se vám bude spát doslova pohádkově.

V jaké poloze v noci spíte?

Co by vám mohlo pomoct při výběru ideální matrace, je poloha ve spánku. Zodpovězte si před nákupem matrace otázku, v jaké poloze spíte? Pakliže spíše spíte na zádech, pravděpodobně se vypíte na jakékoli matraci, ale nevhodnější jsou pro vás tvrdší matrace. Jestliže ale spíte na boku, ideální jsou pro vás matrace měkčí pěnové. A jestli spíte na břiše, měli byste mít matraci spíše tvrdší, ideálně s kokosovým vláknem.

Jaká je vaše hmotnost?

Další věc, která při výběru matrace rozhoduje, je rozhodně nosnost matrace. Proto si před nákupem matrace zodpovězte další otázku, a sice jaká je vaše hmotnost? Každá matrace má určenou maximální nosnost, a tak na to pamatujte. Ne každá matrace unese každého člověka.

Rozhoduje i prodyšnost

Vždy se také ptejte na prodyšnost. Pokud o sobě víte, že se hodně potíte, měli byste si vzít rozhodně dostatečně prodyšnou matraci, v níž se díky dobré prodyšnosti nebude držet vlhkost a nebude v ní tedy vznikat plíseň.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit