Už je to dva týdny co nemusíte nosit roušky. Hurá! Byli jste na zdravotní procházce? Nebyli? To musíte napravit – a teď je skvělá příležitost! Nejen, že už nemusíte nosit roušku, ale také můžete dát svým známým na instagramu vědět, že žijete. Tak sbalte nějaké kvalitní boty, řízek v chlebu a samozřejmě selfie tyč s mobilem a vydejte se do Jeseníků!

Prvně pojďme provětrat vaše znalosti ze zeměpisu. Pokud si dobře vzpomínáte ze svých školních dnů, v Hrubém Jeseníku se nachází nejvyšší hora Moravy i Slezska, Praděd. Průměrně je tady tak 1°C, což znamená, že pokud pocházíte z krajin jako já, tak umrznete hned po příjezdu. Naštěstí dnešek byl celkem slunečný, takže si pravděpodobně místo omrzlin přinesete domů jen popáleniny, takže doporučuji přibalit krém.

Jelikož jsem druh líný, tak jsem si našel nejmíň fyzicky náročný způsob, jak se dostat na vrchol a to busem z Karlovy Studánky až na Ovčárnu. Cestou se můžete samozřejmě z okýnka posmívat všem nadějným alpinistům a otravným cyklistům a je to mnohem pohodlnější než šlapat 700 metrů převýšení. Po tom už je to jenom kousek na Praděd.

Po vyfocení 300 fotek, ze kterých si vyberu stejně tři, se vydávám na další místo, Dlouhé Stráně. Strach, že jdete špatně, mít nemusíte, pokud se budete řídit podle roušek, které lidi zapomněli po cestě.

Rád bych vám připomenul, že alkohol v jakékoliv podobě je vskutku dobrá věc na takové dlouhé trasy, ale doporučuji vzít si nějakou tu vodu, protože se nejen brodíte bahnem, ale taky jdete tak 10 km po suchých loukách bez jediného stínu a tady ani královská dvanáctka nepomůže.

Po tom, co jsem došel na Dlouhé Stráně, jsem byl červenější než Hamáčkův svetr a víc opilý než Zeman u korunovačních klenotů. Po půl hodině motání jak kolotoč jsem cvaknul pár fotek a sešel jsem stupidně dlouhý kopec do Koutů nad Desnou.

Kolena trpí, já trpím, ale vítězně piju své třetí pivo a hurá domů.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit