Kapela Years and Years, výherci loňské ankety BBC Sound of 2015, včera zahráli Praze ve Fóru Karlín. Bylo ale o co stát?

Jak se řekne. Debutové album kapely Communion patří mezi jedny z nejlepších popových nahrávek loňského roku. Směs indie, tanečního soundu a synthpopu osmdesátých a devadesátých let skvěle funguje. Tomu všemu dominují chytlavé texty v hitech jako Desire nebo King, které si prozpěvujete stále a stále dokola až do zblbnutí. Včera se ale ukázal jeden z jejich největších záporů. Pro nezaryté fanoušky se songy bohužel slévaly do jednoho táhnoucího se mixu.

Ano, frontman Years and Years, přiznaný homosexuál Olly Alexander, má zajímavý hlas, kterým zvládá výšky, za které by se nemusela stydět ani Adele, ale celé jeho snažení srážela samotná kapela, která bohužel nedostala tolik prostoru, kolik by si zasloužila.

Ačkoliv se jedná o taneční songy, tak se určitě mohl při koncertě dát větší důraz na živé nástroje, které by ještě víc zvýšily hype, který pohltil fanoušky v předních řadách, jež tančily od začátku až do konce a ačkoliv budou tvrdit, že se jednalo o perfektní vystoupení, tak je zklamu, ale do perfektního vystoupení to mělo ještě krapet daleko.

Abych ale nebyl jen negativní, tak stage fungovala na jedničku. LED lajny, které vytvářely různé obrazce s dominantním ypsilonem uprostřed a skvěle sladěné reflektory oživily celý prostor Fóra Karlín až o čtyřicet procent, což dodávalo celému setlistu ten správný říz.

Olly Alexander sice nebyl zrovna ukecaný, ale koncert ho očividně bavil, nebál se různých tanečních kreací, snažil se fanouškům mezi skladbami co nejvíce děkovat a též překvapil tričkem, na kterém měl po celou dobu vystoupení vyzobrazené nové Rihannino album ANTI . Překvapivě kromě songů ze svého alba, zazpíval též covery Hotline Bling od Drakea, Toxic od Britney Spears a Dark Horse, jehož verze byla mnohem lepší než samotné Katy Perry.

Years & Years

Když ale celý včerejší večer shrneme, tak koupě lístků za to určitě stála. Kapela, o níž tady před rokem v podstatě ještě nikdo nevěděl a teď z většiny naplnila Fórum Karlín? Už jen to by chtělo samotný potlesk. A abych nezněl jako úplný suchar, tak i já jsem si párkrát zatačnil, zaskákal a zazpíval, jelikož co si budem povídat… Ty jejich songy jsou sakra chytlavý!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit