Jedním z dějišť právě probíhající “Ignorance Is Bliss Tour” k nedávno vydané stejnojmenné desce se stala také Praha, kde rodáka z Tottenhamu přivítaly beznadějně vyprodané prostory Fóra Karlín.

Skepta však nebyl toho večera jedinou zajímavou akvizicí, v rámci IIB tour mu totiž kryje záda kdo jiný, než Nobodyho oblíbenec AJ Tracey, který si tak vzal na starost warm up show před samotným hlavním tahákem večera. O show byl enormní zájem, jak dokazovalo přesunutí do větších prostor po tom, co lístky do Roxy byly v okamžiku vyprodány. A co víc, stejný osud potkal nakonec i Karlín.

Obavy z toho, že snad nebude publikum vzhledem k odřeknutí účasti na Addictu přívětivé, byly ihned rozplynuty po tom, co se crowd hlasitým skandováním dožadoval autorova příchodu. Celkově se Traceyho koncert nesl v příjemném duchu pohodových skladeb, které postupně eskalovaly do ostřejších kousků, než došlo k největším hitům tohoto autora, které odstartovaly očekávané moshpity. Nechyběla také příjemná vsuvka, která spočívala v zahrání Sheckova tracku “Mo Bamba”, kterým Karlín ani na sekundu nepohrdl. Pokud tedy pomineme počáteční občasné playbackové pasáže, AJova rozehřívací půlhodinka svůj účel splnila téměř dokonale.

Skepta

Zlatému hřebu večera předcházelo odhalení pódia a jeho nápaditého designu s obrazovkou v zádech. Po netrpělivém očekávání a následném odpočítávání dorazil Skepta s trackem “Pure Water” a s ohromnou porcí energie. Napěchovaný Karlín se ihned nechal strhnout a celý komplex se otřásal v základech. Fanoušci s moshpity dlouho neotáleli a především při pohledu z balkónů se naskytoval skvělý pohled na maximálně odvázaný crowd. Pochvalu si zaslouží také Skepta za svůj přístup, kdy se snažil nevynechat jedinou sloku a mnohdy dav pobízel k ještě masivnějším moshpitům. Karlínem se zprvu rozléhaly skladby z nové desky a tracklist příjemně střídal polohy a postupně gradoval, než došlo na nejznámější bangery jako např. “Praise The Lord”, “That’s Not Me” nebo “Shutdown”.

Publikum si koncert naplno užívalo, stejně jako Skepta, který dokonce českým fans za jejich přívětivost poděkoval slovy “Diky Diky”. Co k velice podařenému koncertu dodat na závěr… Celá show se nesla v duchu skvělé atmosféry, obřího přívalu energie, dav byl neustále odvázán a moshpity byly enormní. Karlín tak Skeptovi jasně ukázal, že pražská zastávka měla v rámci Ignorance Is Bliss tour své místo právem zasloužené.

Fotoreport by @spalovski.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit