Bezpečnost práce se musí dodržovat v každém podniku. Dodržovat se musí nejen ve stavbách, ale prakticky v každém podniku. Společnosti tak musí vést dokumentaci k BOZP a pravidelně ji aktualizovat, tak nesmí zapomínat na pravidelná školení zaměstnanců a samozřejmostí je i správně vybavená lékárnička na pracovišti. V případě, že na BOZP v podniku nemáte čas, vyplatí se požádat o pomoc firmu Extéria, která se vším pomůže a poradí. Na internetu dnes najdete kupu referencí na tuto společnost, tudíž nepůjdete do nejistoty.

Co se však týče oné lékárničky. Ta by měla obsahovat všechno, co by se mohlo při pracovním úrazu potřebovat. Otázkou ale zůstává, co to tedy konkrétně je?

V každém podniku se potřebuje něco jiného

Možná se vám zdá podle zákonů přikazujících mít lékárničku na pracovišti po ruce, že její sestavení bude poměrně jednoduché. Jenže není tomu tak. Neexistuje konkrétní seznam věcí, které byste měli v lékárničce mít, když dojde k úrazu na pracovišti. Důvodem je to, že na každém pracovišti se potřebuje něco jiného. Pokud byste chtěli sestavit stejnou lékárničku pro úředníky i svářeče, nesestavili byste ji, protože je to zkrátka zcela nemožné.

Každý zaměstnavatel musí sestavovat lékárničku krapet jinak. Musí se brát v potaz především zvláštní právní předpisy a i to, kterých zaměstnanců by se to mohlo týkat. Obsah lékárničky se stanovuje vždy po poradě s příslušným poskytovatelem pracovně lékařských služeb, případně také ve spolupráci se zástupcem zaměstnanců.

Lékárničky na pracovišti se stanovují většinou podle autolékárniček

Naprostý základ lékárniček se stanovuje na základě toho, co obsahuje autolékárnička. Čili obsahuje zpravidla dva druhy obvazů, také šátek trojcípý a různé typy náplastí. Taktéž obinadlo, roušku a samozřejmě rukavice. Nůžky či isotermická fólie je taktéž součástí každé lékárničky na pracovišti.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit