J. K. Rowling a Harry Potter. Fenomén 21. století. Knihy které naučily děti zase číst, a filmy, z kterých se stala nejvýdělečnější sága všech dob. O půlnoci 31. července nás čeká pokračování s pojmenováním ”Harry Potter and the Cursed Child”.

Asi už hodně z vás slyšelo o připravované divadelní hře, ke které napsala scénář sama J. K. Rowling a děj začíná přesně tam, kde skončila poslední kniha s přídavkem ”Relikvie smrti”. Děj se bude točit hlavně okolo Harryho, přepracovaného zaměstnance ministerstva kouzel, a jeho nejmladšího syna Albuse Severuse, který se horko těžko smiřuje s odkazem svého otce.

Hra bude hrána v Palace Theatre v Londýně a bude rozdělena na dvě části a je už jen na divácích, jestli obě zhlédnou v jeden den, nebo zvlášť. Pro ty, kteří nebudou mít možnost se na hru podívat, vydává Rowling kompletní scénář v knižní podobě! A to přesně den po divadelní premiéře, o půlnoci 31. července, v den Harryho narozenin.

Jak ale řekla sama Rowlingová, nehodlá dělat knize jakoukoliv publicitu a nebude ani pořádat žádná několikahodinová podepisování, jako tomu bylo u předchozích knih o Harry Potterovi.

harry potterS filmem Fantastická zvířata a kde je najít, který se odehrává na začátku 20. století v New Yorku, nás tak letos čeká ještě divadelní hra a knižně vydaný scénář Harry Potter and the Cursed Child, který je oficiálním osmým pokračováním kouzelnické ságy.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE