Kate Fuks, jméno které se začíná hodně dostávat do povědomí. Že si o ní ještě neslyšel? Je to talent, co si nesmíš nechat ujít!

V umění je důležitý mít svůj vlastní osobitý styl, díky kterému se vaše dílo pozná a nebude to jen další fotka obyčejně překreslená na papír, popřípadě na počítač. Kate má přesně to, co by chtěl mít v dnešní době každý začínající umělec, co se chce prosadit v tom, co dělá a být v tom maximálně úspěšný (a např. i po finanční stránce). Jak už jsem tedy zmiňoval, osobitý styl je to, co Kate Fuks může nabídnout, a přesně kvůli tomu je tu o ní článek!

Svoji tvorbu odstartovala v roce 2014 vydáním vlastního komiksu. 

sasfsafasfd

Díky tomuto obrázku pro kolekci PAY x DALYB jsem se o Kate poprvé dozvěděl. Různé “fan arty” členů HAHACREW jsem viděl již předtím, ale to byly jen takové slátaniny různých efektů a celkově to bylo špatné po všech stránkách, nedalo se to s tímto dílem srovnat. Styl se mi opravdu líbil, bylo to takové příjemné na pohled a ta světle růžová barva k tomu taky náramně seděla, jelikož se celá kolekce také nesla v “duchu” těchto barev. Tak jsem se podíval na stránky www.katefuks.cz, kde jsem našel ostatní věci, co Kate vytvořila. Rihanna, ASAP Mob, Logic, to vše najdete na jejím webu. Věnuje se tedy hlavně digitální ilustraci, ale není pro ni problém třeba ani malba na zeď – viz. úvodní fotka, kde je ASAP Mob.

fsfsgg

Keith Ape byl použit i digitálně v této humorně pojaté kresbě, kterou Kate vyzývá lidi, aby respektovali tyto “Banánové děti” aka druhou generaci Vietnamců žijících u nás. Amnesty International, což je celosvětové hnutí, které monitoruje porušování lidských práv a iniciuje kampaně proti jejich porušování oslovilo Kate, aby tento komiks udělala, to, co vidíte pod tímto textem, je tedy jen úryvek z toho celého, co pro ně udělala.

banananananana

Kresby na stěnu, letáčky nebo dokonce titulní stránka časopisu. Na tomto všem se Kate podílela svou prací a pokud chcete vlastnit taky originální kresbu, určitě ji přes její facebookové stránky kontaktujte a sledujte i její Instagram!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit