Zpěvák a herec David Bowie dnes zemřel ve věku 69 let po několikaletém boji s rakovinou.

Minulý týden, 8. ledna, vydal David Bowie svoje nové, kritiky velmi oceňované, album Blackstar a dnes nečekaně zemřel po dlouhodobém boji s rakovinou v šedesátidevíti letech a po více jak padesátileté kariéře, během které vydal dvacet osm studiových alb a hrál v několika filmech i seriálech.

Inspiroval obrovské množství interpretů a spolupracoval například s Freddie Mercurym, Cher, Mick Jaggerem, Tinou Turner, John Lennonem a dalšími. Patří k největším britským hudebníkům.

Jeho pravděpodobně nejznámější song Heroes, vydaný v roce 1977, se každoročně umisťuje mezi nejlepšími songy všech dob. Vystoupil s ní i na legendárním charitativním koncertě Live AID, kde v publiku nechyběla ani princezna Diana. Při vystoupení tehdy věnoval píseň Heroes svému synovi a ”Všem našim dětem a dětem tohoto světa”.

Jeho hudební odkaz je nesmazatelný. David Bowie, narozený v Anglii, patří bez debat k největším legendám britské hudební scény a jeho vliv bude ovlivňovat další interprety ještě několik dekád.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit