Týdny čekání se vyplatily! Po oznámení pořadatelů z Fource Entertainment, že britská skupina Glass Animals po dvou letech opět zavítá do Prahy a odehraje zde svůj druhý pražský koncert, navíc s novým úspěšným a hity nabitým albem How To Be A Human Being, se strhl velký zájem českých fanoušků a po vstupenkách se rázem zaprášilo. “Vyprodáno,” hlásilo se už dlouho dopředu a úterý, 8. listopadu, byl dnem D.

Nebo také bodem G. Glass Animals totiž v Praze předvedli neskutečnou show, která návštěvníkům způsobila doslova audiovizuální orgasmus. Jednoduchá dekorace pódia, na druhou stranu působivá hra světel, skvělé nazvučení, zpěv a výkony celé živé kapely, a především jejího frontmana, zrzka Davea Bayleyho, udělalo své.

Často se stává, že živé vystoupení se ani zdaleka nepřiblíží kvalitě nahrávek ze studia. V případě koncertu Glass Animals to rozhodně neplatí a dokonce, troufnu si říci, už tak dokonalý studiový zvuk koncert trumfnul. Čtyřčlenná kapela fanoušky začala postupně nažhavovat hity jak z předposledního alba ZABA z roku 2014, tak i skladbami z již zmíněného, posledního počinu s názvem How To Be A Human Being, která ve stručnosti vypráví o 11 různých postavách. S nápadem přišel frontman Dave Bayley, který si nahrával různé konverzace s lidmi. „Donutilo mě to k vytvoření vlastních postav, vlastních příběhů, do kterých jsem schoval něco málo ze sebe sama. Mluvil jsem o tom nápadu s ostatními a všem se to líbilo. Každá píseň, jiná postava, jiný příběh,” sdělil o albu Bayley.

glass animals roxy prague 8.11.2016 01

Při skladbě The Other Side Of Paradise zpěvák své vystoupení prožíval doslova i tím posledním kousíčkem těla, tančil, hýbal se tak, že jeho pohyby naprosto korespondovaly s hudbou, zkrátka bylo vidět, že si večer vskutku užívá, stejně tak jako všichni, co se přišli podívat. Při skladbě Gooey fanoušci zpívali s frontmanem, za což se jim odvděčil tím, že si sedl na okraj pódia a oni s ním mohli navázat přímý fyzický kontakt.

Celý koncert byl plný několika milých či úsměvných momentů, například když po mohutných ovacích publika frontman Dave přiznal, že nemá daleko k tomu, aby se rozbrečel, nebo když si sundal boty se slovy: “It’s too hot for shoes!” A naprostý zlatý hřeb večera nastal tehdy, když se kapela vrátila po burácení davu zpět na pódium, aby zahrála další dvě skladby navíc, přičemž zpěvák získal takovou důvěru ve fanoušky, že se odvážil mezi celým davem návštěvníků pod pódiem projít až ke zvukařskému pultu, kde zazpíval celou předposlední skladbu.

glass animals roxy prague 8.11.2016 03

Navzdory četným stížnostem na ozvučení v klubu Roxy, si tento večer nikdo stěžovat nemohl, naopak. Vše dopadlo na jedničku s hvězdičkou. Jediné, co by se dalo koncertu vytknout je to, že netrval věčně. Tak příště na Glass Animals třeba ve Fóru Karlín!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit