Pražská Roxy každoročně patří mezi nejaktivnější tuzemské dodavatele kvalitních rapových jmen z celého světa. Hned z kraje roku se mohou čeští rapoví fanoušci dočkat několika hvězdných jmen světového kalibru, kteří se v Roxy představí ještě v rámci doznívajícího zimního období. Nebude tak nouze o člena floridského undergroundu, prérijního psance a milovníka whiskey z Alabamy či metalového křížence z britských ostrovů.

1. POUYA (US) ~ 19/02/2020

Jedna z nejvýraznějších postav amerického undergroundu se v rámci evropské tour představí také v Praze, téměř po roce a půl od své první návštěvy místních končin, jež se nesla ve znamená vyprodaných sálů Roxy. Podobný scénář se očekává i nyní, jelikož Pouya s sebou přiváží svoji úspěšnou desku z roku 2019, nesoucí název “The South Got Something To Say”, na níž se mimo jiné objevili kupříkladu Juicy J, Ghostemane nebo ZillaKami. Každopádně i přes svoji aktuální pozornost, Pouya stackuje svůj street kredit již od roku 2012, kdy vydal svůj první underground mixtape. Aby se měli fanoušci zaručeně na co těšit, budou autorovi krýt záda také WYBMF či Boobie Lootaveli. Poslední zmiňovaný mimochodem Pouyovi sekundoval na společných mixtapech, tudíž se mohou přítomní těšit i na živé kolaborace z těchto projektů. Proto neváhejte a kupujte lístky, času moc nezbývá.

2. YELAWOLF (US) ~ 09/03/2020

Catfish Billy je v posledních měsících k nevytržení. Rok 2019 byl pro tohoto sympatického alabamského rodáka v rámci jeho dlouholeté kariéry pravděpodobně jedním z nejaktivnějších, jelikož se mu povedlo vydat hned dva studiové počiny. Ještě před tím se však naplno projevily autorovy divoké kořeny v ostrém singlu “Bloody Sunday”, ve kterém se Yelawolf pustil do G-Eazyho či Post Maloneho. Tato skladba měla sloužit jako předkrm pro příchod desky “Trunk Muzik 3”, kterou ghetto cowboy uzavřel svoje působení pod Eminemovým labelem Shady Records. Autorovo osamostatnění přineslo hned další projekt, charakteristicky význačnou desku “Ghetto Cowboy”, která tak započala autorovu novou éru, pod jeho vlastním vydavatelstvím “Slumerican Records”. Oba zmíněné počiny se nesou v duchu autorovy signifikantní tvorby, která v sobě míchá hip-hop s country, rockem, případně i metalem. O různorodý zážitek by tedy, v rámci evropské Ghetto Cowbooy tour, neměla být nouze a to ani v Roxy.

3. SCARLXRD (UK) ~  30/03/2020

Ohlášený zimní seznam vystoupení uzavře live show dalšího unikátního úkazu, je jím umělec z Britských ostrovů, kterému koluje v žilách metalové krev. Řeč je samozřejmě o Scarlxrdovi, kterého české publikum může znát z koncertu v MeetFactory z roku 2018. Marius Listhrop aka Scarlxrd začínal jako youtuber a zpěvák v metalové kapele Myth City. Nicméně nakonec se rozhodl všeho nechat a vydat se na svoji sólovou dráhu rappera. Autorovy releasy patřily v té době mezi doposud nevídaná díla, jelikož se mu povedlo ve své trapové tvorbě efektivně uplatnit svoje metalové kořeny. A tak se z fanouška Linkin Parku nebo Slipknotu stal právoplatný rapper s obří světovou popularitou. Svůj debutový počin si po několika projektech nakonec Scarlxrd odbyl v roce 2018, se svojí deskou “DXXM”. Od ní jsme se dočkali dalších tří studiových nahrávek, které autorovi vysloužili několik světových zastávek a účastí na věhlasných festivalech. Zapište si tedy do kalendáře, že v předposlední březnový den na sebe musíte hodit něco černého, nejlépe si vzít staré boty a jít je zničit do metalovo-rapových moshpitů.

Vstupenky kvapem mizí, proto nepromarněte tuto jedinečnou příležitost být součásti některé z uvedených live shows, nebo nejlépe nasajte atmosféru všech. O silné zážitky nouze skutečně nebude.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit