Vysoce očekávaná deska Blonde sklidila minulý rok mnoho pozitivních ohlasů. Jako bonus Frank Ocean přihodil druhé album Endless, které bohužel nebylo tím hlavním trhákem. Avšak normálně mlčenlivý zpěvák dnes sází jeden lepší singl než druhý.

U Franka člověk na takovouto produktivitu opravdu nebyl zvyklý. Už jen doba, která proběhla od prvního alba Channel Orange po krásně pojaté Blonde, byla opravdu velmi dlouhá. První překvapení vyrukovalo zcela nedávno a je to kolaborace na písni jménem “Slide”, kde se spojil Calvin Harris, Frank Ocean a Migos. Stoprocentní letní hit, který můžeme občas slyšet dokonce i na českých rádiích, má chytlavou melodii a pozitivní slunečný vibe.

První oficiální a samostatný počin po desce Blonde nastoupil s písní Chanel. Píseň symbolizuje bisexualitu mezi pohlavím a využívá metaforicky logo značky Chanel. Frank v pochmůrné náladě servíruje krásný emocionální singel. Byl zveřejněn taktéž remix, kde se objevuje ASAP Rocky a s naprostou úctou krásně doplňuje kratší slokou konec písně. Bohužel Rockyho verze se dá dohledat pouze ve špatné kvalitě. Dodnes není známo, jestli vyjde čistá verze, nebo je to takto schválně.

zdroj: genius.com

Další kousek byl vydán stejně jako ten první na Frankově rádiu Blonde. Opět to bylo mírné překvapení, protože mezi hosty se tentokrát zařadil Jay-Z, jejichž společná historie se datuje k desce Watch The Throne, kde si samotný Hova a s ním spolupracující Kanye West Franka přizvali na svůj obrovský projekt. Druhým hostem je Tyler The Creator, který má s Frankem velmi dlouhou historii. Jejich osobní a blízké přátelství se rozpadlo s ukončením labelu a skupiny Odd Future. Můžeme vidět, že staré spory byly urovnány a tato dvojka je opět pohromadě. Píseň “Biking” schovává svou metaforu v jízdě na kole. Stejně jako kola se stále točí, tak život ubíhá v kruzích a smyčkách, které stále žijeme dokola.

zdroj: reddit.com

Předposlední a možná i nejlepší singl z doposud vydaných je píseň “Lens”, která ihned po vydání dostala svůj remix “Lens V2”, na kterém se objevuje Travis Scott. Jednalo se mezi nimi o první spolupráci a samotný Travis se netajil tím, že to byl jeden z jeho velkých splněných cílů a přání. Jemný, náladový track, ve kterém si každý najde své. Travis Scott je poté jen třešničkou na dortu.

zdroj: genius.com

Poslední v řadě Frankovo neutichající kreativity je píseň z již zmiňovaného alba Endless, kterému nebylo věnováno příliš mnoho pozornosti. Avšak tentokrát k tracku z této desky byl vytvořen remix, kde spojuje své síly Frank Ocean s atlantskou hvězdou Young Thugem. Young Thug popustil svou uzdu a věnuje se na tomto tracku pouze zpěvu. Rozhodně zajímavý krok, který funguje zcela bezchybně.

zdroj: genius.com

Všechny ze zmiňovaných písní jsou k poslechu na iTunes a zároveň všech streamovacích službách, jako je Spotify, TIDAL nebo Apple Music. Každá píseň do jedné stojí za poslech a pokud jste ještě neslyšeli o jménu Frank Ocean, tak v nejbližších měsících o něm stoprocentně ještě mnohé uslyšíte.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit