Pídíte se po každé zajímavosti o svém oblíbeném umělci nebo jste jednoduše zvědaví a chcete vědět každý detail? V tomto díle si rozebereme deset zajímavostí o Kendrickovi.

1. Kendrick chodil na stejnou školu v Comptonu jako Dr.Dre. 

Dotyčná škola nese název Centennial High School a nachází se v srdci Comptonu. Zajímavostí taktéž je, že Kendrick byl ve své třídě jedničkářem.

2. Kendrick vystupuje v klipu “California Love” od dvojice Dr.Dre a Tupac.

Klip se natáčel poblíž Kendrickova domu. Avšak v té době byl malý K-Dot ještě maličký a nevěděl, o co se jedná. Když jeho otec zjistil, co se děje v ulicích, vzal na ramena malého Kendricka a měli by být k vidění v některé ze scén.

3. Album “Its Dark and Hell Is Hot” od rappera DMX je jedním z Kendrickovo nejoblíbenějších.

Ano, Lamar se vyjádřil, že právě toto album mělo obrovský vliv na jeho ranou tvorbu.

zdroj: amazon.com

4. Jako teenager chtěl být Michaelem Jordanem.

Bohužel od tohoto snu opustil ve chvílích, kdy zjistil, že je opravdu malý a jeho basketbalová kariéra nemá příliš nadějnou budoucnost. Přesto Michael Jordan zůstává vzorem nadále a na starém mixtapu Overly Dedicated má píseň po Michaelovi pojmenovanou a hostuje na ní Schoolboy Q.

5. Kendrick miluje cereálie s mlékem a k tomu animované pohádky.

Píseň Cartoons & Cereal nevyšla jenom tak nadarmo a Kendrick má hluboký vztah k oběma zmíněným věcem. V rozhovoru pro Complex vysvětlil, že miluje všechny barevné, sladké cereálie a nesnáší ty rádoby zdravé a “healthy”. Taktéž prozradil, že jako malý miloval Power Rangers nebo třeba Batmana. Nejoblíbenější postavičkou byl poté Bugs Bunny.

zdroj: capitalxtra.com

6. Svůj první mixtape vydal již v šestnácti letech.

Jmenoval se “Youngest Head N—- in Charge (Hub City Threat: Minor of the Year)” a byl vydán pod Kendrickovou první přezdívkou K-Dot, kterou naposledy oficálně použil na mixtapu C4. Poté si ponechal své rodné jméno Kendrick Lamar.

7. Kendrick se netají svojí top 10 nejlepších rapperů.

Eminem, Andre 3000, Kurupt, Biggie, Snoop Dogg, 2Pac, Jay Z, Nas, Lil Wayne, Rakim.

8. Dr.Dre si všiml a ihned chtěl začít spolupracovat s Kendrickem poté, co slyšel jeho song “Ignorance Is Bliss”.

9. Kendrick patří a vede rapovou skupinu jménem Black Hippy.

Mezi členy patří jeho největší přátelé a hudební kolegové. Schoolboy Q, Ab-Soul a Jay Rock.

zdroj: genius.com

10. The Game, Snoop Dogg a Dr.Dre jmenoval živě na pódiu Kendricka jako “New King of the West Coast”.

Vzkázali mu, že on je člověk, který drží světlo a pochodeň nejlepšího rappera v dnešních dnech. Následně se Kendrick rozplakal a jedná se o jednu z nejdojemnějších chvílí jeho kariéry.

Kendrick Lamar je bezesporu jedno z největších a nejvlivnějších jmen nejen hip-hopu, ale celého hudebního průmyslu. Pár zajímavosti nikdy neuškodí.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit