21. října se v Jah Koko & Kenny’s Island baru uskutečnila již 4. rap show s názvem “Who The Fuck Is You Show”, která dává prostor mladým českým a slovenským undergroundovým rapperům. Představili se např. LAST z Visionary Boys, PTK, Psycho Rhyme, Mladej Moris, Lordk, Penüs nebo Backwards Music.

DJs oficiálně začali ladit atmosféru pro první příchozí okolo 21:00 a od 22:00 vystupovali samotní intepreti. Celou show otevřel slovenský rapper Yungfakgod, na kterého, přestože bylo teprve 10 hodin večer, přišel celkem hojný počet lidí. Následně Backwards Music rozproudili a připravili dav na nadcházející “main eventery”.

Bar, ve kterém se celá akce odehrávala, se na podobné akce určitě hodí, ale v tomto případě by se do příště určitě hodila plnohodnotná stage, která byla v tomto případě pouze improvizovaná, a na parketu tak často vznikal trochu zmatek, především když byl v pozdních hodinách bar narvaný doslova k prasknutí, což je samozřejmě jedině dobře a značí to určitou kvalitu eventu. Vůbec by tedy neuškodilo, kdyby se posunul do nějakých větších prostorů. Co se týče osvětlení, tak na underground určitě v pohodě, ale víc světel nikdy neuškodí.

Dost ale k prostoru a pojďme k samotné show, protože to je to hlavní. Když přišel na řadu PTK, tak v Kenny’s baru nastalo naprosté peklo, bar byl narvaný k prasknutí, fanoušci rappovali, řvali a nedalo se hnout. Tak to má na pořádné akci vypadat.

Celou show pak zavřelo duo LAST a Psycho Rhyme, kdy nastal snad ještě větší hell, protože co jsem slyšel, do klubu prý přišla i policie kvůli rušení nočního klidu, a to se vše odehrávalo v podzemí. Lastovi a Rhymovi to spolu naprosto sedlo a předvedli profesionální show se vším všudy a měli by takhle rozhodně pokračovat.

Velké pozitivum této akce je, že jste v blízkém kontatku s interprety a jste tak součástí jejich show jako nikde jinde. Do příště by tedy určitě neuškodilo pokusit se přesunout do větších prostor s většími technickými dispozicemi, jelikož tato akce na to rozhodně má. Těšíme se na Who The Fuck Is You Show vol. 5!

autor: Paul Wurcel

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?