21. října se v Jah Koko & Kenny’s Island baru uskutečnila již 4. rap show s názvem “Who The Fuck Is You Show”, která dává prostor mladým českým a slovenským undergroundovým rapperům. Představili se např. LAST z Visionary Boys, PTK, Psycho Rhyme, Mladej Moris, Lordk, Penüs nebo Backwards Music.

DJs oficiálně začali ladit atmosféru pro první příchozí okolo 21:00 a od 22:00 vystupovali samotní intepreti. Celou show otevřel slovenský rapper Yungfakgod, na kterého, přestože bylo teprve 10 hodin večer, přišel celkem hojný počet lidí. Následně Backwards Music rozproudili a připravili dav na nadcházející “main eventery”.

Bar, ve kterém se celá akce odehrávala, se na podobné akce určitě hodí, ale v tomto případě by se do příště určitě hodila plnohodnotná stage, která byla v tomto případě pouze improvizovaná, a na parketu tak často vznikal trochu zmatek, především když byl v pozdních hodinách bar narvaný doslova k prasknutí, což je samozřejmě jedině dobře a značí to určitou kvalitu eventu. Vůbec by tedy neuškodilo, kdyby se posunul do nějakých větších prostorů. Co se týče osvětlení, tak na underground určitě v pohodě, ale víc světel nikdy neuškodí.

Dost ale k prostoru a pojďme k samotné show, protože to je to hlavní. Když přišel na řadu PTK, tak v Kenny’s baru nastalo naprosté peklo, bar byl narvaný k prasknutí, fanoušci rappovali, řvali a nedalo se hnout. Tak to má na pořádné akci vypadat.

Celou show pak zavřelo duo LAST a Psycho Rhyme, kdy nastal snad ještě větší hell, protože co jsem slyšel, do klubu prý přišla i policie kvůli rušení nočního klidu, a to se vše odehrávalo v podzemí. Lastovi a Rhymovi to spolu naprosto sedlo a předvedli profesionální show se vším všudy a měli by takhle rozhodně pokračovat.

Velké pozitivum této akce je, že jste v blízkém kontatku s interprety a jste tak součástí jejich show jako nikde jinde. Do příště by tedy určitě neuškodilo pokusit se přesunout do větších prostor s většími technickými dispozicemi, jelikož tato akce na to rozhodně má. Těšíme se na Who The Fuck Is You Show vol. 5!

autor: Paul Wurcel

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit