Pokud marně přemýšlíte nad tím, jak shodit nadbytečné kilogramy (a vykoušela jste již všechny možné i nemožné diety), možná se vám bude líbit poměrně nová metoda zvaná 16 ku 8. Spočívá v tom, že budete 16 hodin o hladu. Jak vám může tento životní styl prospět?

Tvrzení, že by měl člověk jíst průběžně po celý den, je již dávno passé. Na každého totiž funguje něco jiného a někteří lidé se cítí mnohem lépe s prázdným žaludkem. Možná do této skupiny patříte i vy a jíte jen ráno a večer – přes den nemáte na jídlo ani pomyšlení, protože se chcete maximálně soustředit na práci a další důležité činnosti.

Metoda 16 ku 8 je velmi podobná výše popsanému přístupu. Velkou výhodou je, že organismus dostává dostatek času, aby se očistil, protože se během delší fáze pije pouze voda, čaj nebo neslazená káva. Během kratší fáze můžete spořádat denní příjem – ten by měl samozřejmě odpovídat vašemu stylu života. Zkonzumujete-li několik fastdoodových menu, půl kila cukrovinek a další nezdravé a vysoce kalorické potraviny, nezhubnete ani deko.

Další výhoda spočívá v možnosti volby. Vy sami si určíte dobu – tedy osmihodinový úsek – v rámci které budete konzumovat jídlo. Zda to bude od tří hodin odpoledne, nebo naopak od šesté ráno, je na vás.

Efektivita metody 16 ku 8 byla prokázána několika testy. Výsledky byly překvapivé, protože většina lidí výrazně zhubla a zaznamenala nárůst podílu svalové hmoty. I z tohoto důvodu k tomuto způsobu stravování tíhnou sportovci a lidé, kteří touží po vyrýsovaném těle.

Článek je reklamní sdělení a vznikl ve spolupráci s magazínem ActiveJoy.cz.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit