Včerejší vyprodaný sál paláce Lucerna patřil mimořádně kvalitnímu výkonu zpěváka Nicka Murphyho. Ještě před ním celý večer odstartoval australský interpret Cleopold, který všechny naladil svou fresh indie tvorbou.

Pak už ale přišel na řadu samotný Nick Murphy, který s přehledem minimálně dostál všem očekáváním, která rozhodně nebyla nízká. Interpret má ve zdejších končinách veliký zástup fanoušků, jak už dokazuje právě vyprodaný koncert, a na vůbec první představení v Praze tak někteří čekali dlouhé roky. Kvalitní výkon jak s kapelou, tak pouze za doprovodu piana, všichni tak nějak očekávali, ale to, jak všechno naživo dohromady bravurně fungovalo, zapříčinilo, že většině v sále vstávala husí kůže. I když byla převážná část koncertu složena z písní z nového alba Run Fast Sleep Naked, nechyběly ani písně jako Gold nebo Talk is Cheap, které Nick Murphy publikoval ještě pod dříve používaným pseudonymem Chet Faker a bez kterých by fanoušci zkrátka nemohli odejít spokojeni.

Jediným překvapením byl technický výpadek při písni 1998. Fanoušci však ukázali, že Murphyho texty jim nejsou cizí a refrén odzpívali za něj. Atmosféru koncertu zachytil prostřednictvím objektivů svého fotoaparátu Kuba Zeman, který koncert shrnul slovy: “Nejlepší koncert, na kterým jsem kdy byl.” Podívejte se.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit