Včerejší vyprodaný sál paláce Lucerna patřil mimořádně kvalitnímu výkonu zpěváka Nicka Murphyho. Ještě před ním celý večer odstartoval australský interpret Cleopold, který všechny naladil svou fresh indie tvorbou.

Pak už ale přišel na řadu samotný Nick Murphy, který s přehledem minimálně dostál všem očekáváním, která rozhodně nebyla nízká. Interpret má ve zdejších končinách veliký zástup fanoušků, jak už dokazuje právě vyprodaný koncert, a na vůbec první představení v Praze tak někteří čekali dlouhé roky. Kvalitní výkon jak s kapelou, tak pouze za doprovodu piana, všichni tak nějak očekávali, ale to, jak všechno naživo dohromady bravurně fungovalo, zapříčinilo, že většině v sále vstávala husí kůže. I když byla převážná část koncertu složena z písní z nového alba Run Fast Sleep Naked, nechyběly ani písně jako Gold nebo Talk is Cheap, které Nick Murphy publikoval ještě pod dříve používaným pseudonymem Chet Faker a bez kterých by fanoušci zkrátka nemohli odejít spokojeni.

Jediným překvapením byl technický výpadek při písni 1998. Fanoušci však ukázali, že Murphyho texty jim nejsou cizí a refrén odzpívali za něj. Atmosféru koncertu zachytil prostřednictvím objektivů svého fotoaparátu Kuba Zeman, který koncert shrnul slovy: “Nejlepší koncert, na kterým jsem kdy byl.” Podívejte se.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?