Minulý víkend proběhl v Jablonci nad Nisou legendární fourcrossový závod JBC 4X Revelations, na kterém se spolu utkala elita světového fourcrossu. Závod byl poslední zastávkou riderů ve světové sérii 4X ProTour a právě v Jablonci se rozhodovalo o celkovém vítězi.

Pátý ročník přinesl opět skvělou podívanou a zábavu nejen v rámci fourcrossu. Program například zpestřil skvělý Martin Šonka se svojí leteckou exhibicí. Co se samotného závodu týče, jelo se v několika kategoriích – děti, ženy a muži. Musím podotknout, že trať je nejtěžší na světě a sjížděli ji i 6 leté děti, za což mají můj obdiv. V ženské kategorii zvítězila Romana Labounková, která porazila Helen Fruhwirth. Největším lákadlem byl samozřejmě závod mužů, kde se rozhodovalo především mezi Tomášem Slavíkem a Felixem Beckermanem. Kdo by z těchto dvou borců vyhrál 4x Revelations, vyhrál by také celou světovou sérii. Nakonec se to podařilo Tomáši Slavíkovi a Felix Beckerman skončil na druhém místě.

Tomášovi velice gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů do příštího ročníku. Ti z vás, kteří Revelations prošvihli, určitě doražte na příští ročník. I když zrovna nejste odborníky na fourcross, určitě se budete dobře bavit. Tak příští rok na viděnou.

foto:
@matythecreator

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit