Uklidňující antistresové hračky s názvem fidget spinner zaznamenaly v obchodech nebo na internetu snad každý, nikdo ale nevěděl, že se tato hračka používá jako zbraň v boji proti opozici, tak to alespoň řekl ruský moderátor Alexej Kazakov, který informaci uvedl v ruské státní televizi Rossija 24.

Informace o návyku na spinnery a o možné manipulaci jejich majitelů, zazněly v jednom ze segmentů vysílání. Spinnery jsou v něm podezřívány z toho, že jsou americkými produkty napomáhající opozici v Rusku.

Druhý moderátor Nikolaje Sokolov dalé uvedl, že spinnery jsou prodávány na protest proti korupci a ve vysílání také zaznělo, že videa propagující tyto hračky jsou silně politická.

Ruský žurnalista Alexey Kavalev byl jedním z prvních, který na svém twitterovém účtu upozornil na propagování hračky opozicí.

“Fidget spinnery používá opozice k uklidňování jejich sledujících a k rozptylování od opravdových problémů. To je to, co opozice většinou dělá.”

“Taková je ruská propaganda. Tohle je to nejlepší, co dokážou. A údajně ti samí lidé (jiní nejsou) ovlivňovali volby v USA,” uvedl v druhém příspěvku.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit