Uklidňující antistresové hračky s názvem fidget spinner zaznamenaly v obchodech nebo na internetu snad každý, nikdo ale nevěděl, že se tato hračka používá jako zbraň v boji proti opozici, tak to alespoň řekl ruský moderátor Alexej Kazakov, který informaci uvedl v ruské státní televizi Rossija 24.

Informace o návyku na spinnery a o možné manipulaci jejich majitelů, zazněly v jednom ze segmentů vysílání. Spinnery jsou v něm podezřívány z toho, že jsou americkými produkty napomáhající opozici v Rusku.

Druhý moderátor Nikolaje Sokolov dalé uvedl, že spinnery jsou prodávány na protest proti korupci a ve vysílání také zaznělo, že videa propagující tyto hračky jsou silně politická.

Ruský žurnalista Alexey Kavalev byl jedním z prvních, který na svém twitterovém účtu upozornil na propagování hračky opozicí.

“Fidget spinnery používá opozice k uklidňování jejich sledujících a k rozptylování od opravdových problémů. To je to, co opozice většinou dělá.”

“Taková je ruská propaganda. Tohle je to nejlepší, co dokážou. A údajně ti samí lidé (jiní nejsou) ovlivňovali volby v USA,” uvedl v druhém příspěvku.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?