Show plná audiovizuálních efektů a hostů. Tak by se ve zkratce dala shrnout Egova tour k albu Precedens. Detailně propracovaný koncept koncertu stejně jako v předchozích případech i v pražském Sasazu sklidil úspěch. Poslední česká zastávka tak úspěšně uzavírá Egovo tažení napříč Českou republikou.

S velkým úspěchem desky Precedens z konce minulého roku musely zákonitě vzniknout shows, které by důstojně reprezentovaly kvalitu této desky. Pro Precedens tour si proto Ego připravil nevídaně propracovaný koncept koncertů. Konkrétním tahákem této tour jsou prvotřídní audiovizuální efekty, které autora doprovází po čas celého koncertu. Diváci se tak mohou těšit na různorodé projekce v zádech vystupujícího, ať už se jedná o tématická videa pro navození atmosféry nebo natočené mini klipy k samotným skladbám, včetně zúčastněných interpretů. Nesmím také opomenout přítomnost tanečníků na pódiu stejně jako v projekci. Tito tanečníci také svým dílem přispívají k celkově povedenému konceptu Precedens tour 2018.

Předskokany pro hlavní hřeb večera se staly dvě osobnosti. Tou první byl Lvcas Dope, který svým kratším příspěvkem v podobě několika nejznámějších skladeb poslední doby rozhodně nezklamal. Následoval Dalybův set trvající zhruba hodinu, který klasicky nabízel moderní porci muziky v režii vlastního mixu. Myslím, že obě předskokanské vložky hlavní hřeb večera vkusně doplnily, ale zároveň nepředvedly nic, co by doposud nebylo viděno či slyšeno.

Egova show na sebe nenechala dlouho čekat a za masivní podpory pražského publika začala v duchu skvělé atmosféry. Po úvodním promítání audiovizuálu k tracku “Všetci” se fanoušci konečně dočkali samotného autora, který navázal na úvodní skladbu alba lyrickou peckou “A ja”. Celá show vesměs kopírovala tracklist alba a příjemně jej tak tímto dílem provázela.

Jak jsem zmínil výše, Ego si s sebou “nepřivezl” pouze audiovizuální efekty a tanečníky, ale také celou řadu hostů z alba. Za zmínku v tomto ohledu určitě stojí live performace Ega a Haha Crew při skladbě “Flexim ako Gott”, která na podiu rozpoutala pořádné peklo a chaos. Díky této energické vložce tak dokážu odpustit i tu skutečnost, že si Samey s sebou na stage ani nepřinesl mikrofon a pouze jen sekundoval ostatním.

Speciálním hostem koncertu byl dlouholetý parťák z Kontrafaktu Rytmus, který si s Egem střihl pár tracků a podílel se na závěr na samotném křtu. Jak je zvykem, fanoušky si Patrik získal hned po svém příchodu a jeho přítomnost tak celou show vyšperkovala. Ego dal do koncertu skutečně vše, o tom svědčí poslední odehraná skladba “Kým sme spolu, nikdy nebudeme sami”, kdy už Ego skutečně hlasově a dechově nestačil a museli jej tak zastoupit fans.

Pohlcující atmosféra, vynikající doprovod audiovizuální projekce a tanečníků, několik přítomných hostů z alba a pořádná dávka energie. Egova Precedens tour šlape jako hodinky a autor bezpochyby posouvá úroveň koncertů místní (nejen) rapové scény o něco výše. Z show je patrné, jak moc si dal Ego záležet na tom, aby svým fanouškům poskytl co nejoriginálnější zážitek a odvděčil se jim tak za roky podpory. Ti mu na oplátku dávají skvělou odezvu a díky tomu jsme svědky těchto povedených a nezapomenutelných koncertů.

foto: @matythecreator

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit