Komorní koncert v nekomorním sále. Takhle nějak by se dal definovat koncert A$AP Anta v pražském klubu ROXY, který proběhl 21.2.2017. Jako jeho předskokani vystoupili Yeezuz 2020 a Nik Tendo, po hlavní hvězdě se na stagi objevil DJ NobodyListen, který bavil lidi do jedné hodiny ranní, a DJ Xanax & Yenda.

Bylo skvělé uvidět příslušníka ASAP Mob naživo, o tom žádná. S DJ po svém boku hráli největší hity celého tohoto uskupení, jako například Yamborghini High (jako poctu zemřelému příslušníkovi A$AP Yamsovi) či track Runner. Zpestřením bylo, když A$AP Ant do diváků házel ovoce a naléval vodku lidem v předních řadách. Klub řval, moshpitoval a rapoval všechny písně s ním, dav se bavil… Nebavil se však tolik při autorských tracích.

Většina písní z Antova hodinového setu (končil přesně ve 23:00) byly na playback a ani nebyly jeho. Song byl puštěn a Ant do něho řval bez mikrofonu úryvky textů. Také celé publikum bylo dosti malé, počet diváků dosáhl sotva 200 lidí, což mi na ROXY přijde opravdu málo, ještě k tomu, když zde vystoupil příslušník A$AP Mob. Fakt, že přijde na pódium s brkem a jenom poslouchá hudbu na stagi, mi také nepřišel moc hodný takovému typu koncertu. Mimojiné došlo i na politiku, kdy celé osazenstvo v ROXY skandovalo: “Fuck Donald Trump.”

Na druhou stranu, i přes písně na playback a málo lidí to byla dobrá akce. Moshpit nechyběl i tak, lidé se bavili a celý set byl zakončen trackem Bad and Boujee od Migos. Skvělý byl také set NobodyListena, který dokázal rozohnit celé publikum do pozdních hodin.

Abychom si celý koncert nějak shrnuli, byla to akce velice bujará a zábavná. I přes chyby, které jsme A$AP Antovi vytknuli, se návštěvníci bavili, ovšem při ceně lístku, 590 korun, za playback pár rapových písní, to prostě bylo málo…

foto:
Tomáš Fiala