Pátý ročník festivalu Metronome Prague, který proběhne 19. a 20. června na pražském Výstavišti, odkryl další z letošních jmen. Mimo jiných na něm zazáří i zambijsko-australská rapperka a zpěvačka Sampa The Great, která si aktuálně získává světové renomé.

Sedmadvacetiletá nová hvězda londýnského labelu Ninja Tune, je The Guardianem považována za novou Lauryn Hill z Fugees. Její mix jazzu, hip hopu, popu, gospelu či soulu vytváří unikátní kombinaci, které si už mnozí stačili všimnout. Spolupracovala s britskou zpěvačkou Estelle či s australskou Ecca Vandal. Za svůj mixtape Birds and the BEE9 získala v roce 2018 cenu Australian Music Prize a minulý rok byla v rámci australských Grammy cen ARIA nominovaná ve dvou kategoriích – Nejlepší video a Nejlepší hiphopová nahrávka. Na Metronomu se tak přidává do hvězdné sestavy, kde vystoupí po boku jmen, jako jsou Beck, Underworld, Skepta nebo Still Corners.

Posledních pár lístků z druhé vlny lze ještě zakoupit na stránkách www.metronome.cz či https://goout.net/cs/festivaly/metronome-festival-prague-2020/oydre/+scwmn/.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit