Hudební zážitek z kombinace elektronické taneční hudby a živých nástrojů (flétna, basa, saxofon, klarinet, kytara…), který mají na svědomí Dominic Peters a David Poole z Kapského Města, patřil k těm nejvydařenějším, jaké mohl letošní ročník festivalu Mácháč nabídnout. Není tedy divu, že se k nám duo GOLDFISH do konce tohoto roku vrátí – a to hned na dvě samostatná koncertní vystoupení.

Pokud se chcete dozvědět, jak vypadá hudební multižánrová cesta od elektro jazzu přes africkou hudbu až po tu současnou taneční, která končí např. u oficiálních remixů pro Aviciiho nebo na labelu Spinnin’ Records, tak si nenechte toto mini turné ujít. Zastávky bude mít 23. října v Brně v klubu Fléda a o den později v Praze v Paláci Akropolis.

Goldfish – Choose your own adventure (Feat. Emily Bruce)

Jazzovou průpravu, kterou si oba pánové prošli při studiu na hudební akademii, rozhodně při skládání nezapomněli. Jen se jim časem zdálo, že s tou elektronikou to prostě musí být větší zábava. A tak se zrodilo v roce 2006 debutové album Caught in the Loop, které otevřelo GOLDFISH cestu k umělcům jako jsou např. Fatboy Slim, Stereo MC’s, Faithless nebo Mr. Scruff, který jejich skladby pravidelně zařazoval do svých legendárních šestihodinových setů. Dominic Peters a David Poole si tak vytvořili vlastní taneční zvuk, kterým prorazili na pódia mnoha velkých světových festivalů (Ultra Music Festival, Glastonbury, Earthdance…). Do roku 2013 vyprodukovali celkem pět alb a sedmnáct singlů.

Vstupenky je možné zakoupit v síti Ticketpro a na SMSticket.cz za 320 Kč.


2015_08_11_Goldfish_square

GOLDFISH (live)

23.10.2015 – Brno, Fléda – start 21:00
24.10.2015 – Praha, Palác Akropolis – start 19:00
Přeprodej 320 Kč (Ticketpro, SMSticket.cz)

https://www.facebook.com/GOLDFISHLIVE

http://www.goldfishlive.com/

https://soundcloud.com/goldfishlive

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit