Praha se chystá na návrat britského tria Mammal Hands, které zahraje v žižkovském Paláci Akropolis jako součást 11. ročníku festivalu Spectaculare. Tato skupina, která vznikla na počátku minulé dekády v Norwichi, se proslavila svým jedinečným přístupem ke spojování jazzu s ambientem, elektronikou a world music. V jejich hudbě se mísí dynamika a delikátní atmosféra, a to pouze se saxofonem, klavírem a bicími.

Mammal Hands, založené bratry Jordanem a Nickem Smartovými a perkusionistou Jesse Barrettem, jsou známí svou unikátní souhrou a téměř mimosmyslovým propojením na pódiu. Jejich styl je ovlivněn jak indickými ragami, tak i klasickým jazzem. Debutové album “Animalia” z roku 2014 sklidilo nadšené ohlasy, a deník The Guardian jej popsal jako “klasické jazzové trio, které mutuje v raveový projekt.”

Skupina, která vydává pod prestižním labelem Gondwana Records, nemá problém zahrát si na proslulém festivalu Montreux Jazz a o pár měsíců později rozvibrovat Mekku techna – berlínský Berghain. Jejich hudební všestrannost a nezařaditelnost se projevuje i na jejich nejnovějším albu “Gift from the trees”, jež reflektuje různé roční období a nabízí zážitek z koncertů, na nichž přivádí fanoušky do tranzu.

Jako předkapela vystoupí Zabelov Group, dvojice Jana Šikla a Romana Zabelova, kteří spojují klasické hudební vzdělání a východoevropské kořeny s nekonvenčním přístupem k jazzu. Tento večer slibuje být fascinujícím spojením jazzu a moderních hudebních prvků. Koncert se uskuteční 21. března 2024 v Paláci Akropolis a vstupenky jsou již v prodeji v síti GoOut.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit