Aneta miluje starý fotky, nesnáší katalogový přetvářky, fotí, jak jen to jde, a taky si minulý rok zlomila nohu. Paradoxně se jí tahle nehoda stala v době, kdy její kariéra pořádně sešlápla plyn, ale nemohla jet dál. Neschopnost chůze jí limitovala několik měsíců, dostavily se úzkosti a deprese způsobené nudou a odkázáním na ostatní. Cestovala jen za pomocí invalidního vozíku a právě v těch chvílích, kdy ji bylo nejhůře, vzpomněla si na osudy lidí, ke kterým byl život mnohem tvrdší. To ji pořádně nakoplo a v hlavě se jí rýsovala představa výstavy, která by zároveň pomohla osobě v úzkých.

“Chtěla jsem to říct, ale neumím to, tak jsem to vyfotila,” tvrdí Aneta Jodar, autorka série fotografií, kterým vdechla duši dotyky svého objektivu. Vernisáž Doteky ze mě se uskuteční 7. března v prostorách Baru Coming soon společně s večerním křtem, kterého se zúčastní známá jména z české hudební scény.

Cílem výstavy je nejen představit vystavené objekty, ale pomoci malé Magdalénce, kterou Anet našla přes Nadační fond Šance onkoláčkům. Malá Majda se od narození potýkala s nádorovými onemocněními, které se podařilo úspěšně vyléčit. Nyní je pár měsíců po ukončení chemoterapeutické léčby, které předcházela operace zhoubného nádoru. Všechna vyšetření zatím vypadají v pořádku.

Pomoci malé Magdalénce můžete na výstavě tím, že ji doneste běžné věci, které ona i její rodiče potřebují. Seznam těchto věcí naleznete ZDE, stejně tak i s dalšími informacemi o výstavě.

Výstava potrvá do 7. května. Následuje malá ochutnávka ze zákulisí focení.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit