V úchvatném prostoru bývalého Domu uměleckého průmyslu – DUP36 na Národní třídě se bude 31.3. konat hudební akce s názvem MAREK. Od běžných hudebních eventů se ovšem zásadně liší. Vedle netradiční kombinace několika žánrů od akustické po elektronickou hudbu budou navíc výtěžky ze vstupů a baru použity na léčbu devítiletého Marka, který v září roku 2016 ochrnul.

Možností pomoci malému chlapci není mnoho. Momentálně nejdůležitější je každodenní rehabilitace. K té je zapotřebí speciální rehabilitační rotoped a příslušně školený zdravotnický pracovník, který s nemocným denně cvičí. Cílem organizátorů je vybrat dostatečné množství peněz na pořízení rotopedu a ulevit tak Markově rodině od nákladného pronájmu tohoto vybavení. Cílovou částkou je 70 tisíc korun.

Unikátní prostory DUP36. (zdroj: facebook.com)

“Společně jsme se zamýšleli nad tím, jakým způsobem bychom peníze na Markovu léčbu mohli vybrat. Díky našemu pozitivnímu vztahu k hudbě jsme se rozhodli uspořádat multižánrovou hudební akci, po které se ovšem návštěvníci nebudou muset druhého dne s kocovinou proklínat. Naopak, ranní bolest hlavy obrazně řečeno ubere na bolesti zase někomu jinému. Všechny vydělané peníze z baru i vstupů totiž věnujeme malému Markovi.” říká jeden z organizátorů.

Unikátní prostory DUP36. (zdroj: facebook.com)

Obsáhlý seznam interpretů nabídne ambiciózní indie kapelu s názvem ROLE. Vedle nich se se svým postapokalyptickým folkem představí sólový hudebník Kittchen. O našlápnutý rap, černý humor a show, která přesahuje většinu hip hopových koncertů se postarají Gambrz Reprs. Neuvěřitelnou energii a skvělou atmosféru díky své originální muzice a textům vytvoří mladý Američan Piqi Miqi. Na vlny disca a funku návštěvníky naladí mladá djka Kierastaboy a na housovou taneční smršť se můžete těšit díky St. Jakobovi a Raphaelu Kosmosovi. Tento večer byste si rozhodně neměli nechat ujít.


Lineup:

ROLE
Kittchen
Gambrz reprs
Piqi Miqi
Kierastaboy
St. Jakob
Raphael Kosmos


Facebookovou událost najdete ZDE! Vstup: 100 Kč na místě.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit