V pátek 4. listopadu jsme mohli být svědky dlouho vyprodaného koncertu amerického dua Twenty One Pilots. Koncert jsme samozřejmě navštívili a zde vám přinášíme jeho upřímnou recenzi.

V 7 hodin bylo ohlášeno otevírání dveří, v té době už stál před pražskou Tipsport arenou obrovský dav, a tak když se dveře opravdu otevřeli, dostat se dovnitř bez obdržení několika loktů a zamáčknutí celého těla do kuličky byl téměr nadlidský úkol.

Po hodinovém stání mezi obrovskou masou nedočkavých lidí začal hrát předskokan jménem Bry. Jeho vystoupení bylo velmi příjemné a na to, že jsme ho předtím vůbec neznali, mile překvapil. Jeho zpěv a hraní na kytaru občas proložil i vtipem. Pokud ho neznáte, určitě doporučujeme jeho songy zkusit.

Asi tak půl hodiny po konci jeho představení, za obrovského nadšení celého davu, nastoupili na stage Tyler a Josh s písní HeavyDirtySoul, jejíž dynamika dokonale rozproudila fanoušky unavené čekáním.

Twenty One Pilots předvedli v Tipsport areně nezapomenutelnou show. Rádi bychom vypíchnuli nejzásadnější momenty: Když se Tyler “teleportoval” ze stage na pravé křídlo arény během necelé minuty a začal zpívat. Dále také jejich přesun doprostřed celé haly do zvukařského čtverce, kde odehráli několik písní z jejich starší tvorby. Nesmíme zapomenout ani na šílená Joshova bubnová sóla, jeho výskok na piano a následné salto dozadu zpátky na stage nebo také, když si vylezl na platformu s bubny, umístěnou přímo na dívacích, a začal hrát.

Dočkali jsme se všech našich oblíbených hitů jako Ride, Lane Boy, Car Radioa Heathens, nesmělo chybět ani Stressed Out. Ke konci show nám dokonce Tyler sdělil, že tohle byla jeho snad nejoblíbenější zastávka celé tour a že se určitě hodlají brzy vrátit.

Celé, skoro dvou hodinové, vystoupení bylo zakončeno písní Trees, na jejímž konci byly na diváky přineseny dva bubny s malou platformou, jeden pro každého člena, do kterých oba následně začali bušit a z bubnů začala stříkat voda. Za mohutného potlesku a konfet létajících celou arénou se s námi oba dva skoro se slzami v očích rozloučili.

Show předvedli dokonalou, s jejich kreativní výmysly to byla určitě jedna z nejlepších, co jsme viděli. Co nás však nejvíc zklamalo, byl Tylerův hlas, který občas buď nebyl kvůli hlasitému pozadí vůbec slyšet a nebo mu nebylo moc dobře rozumět.

I přesto jsme si však jejich vystoupení velmi užili a určitě se na ně zajdeme podívat, až třeba někdy znovu dorazí.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit