Křišťálové Egejské moře, typické modrobílé vesnice, zachovalé pamětihodnosti a duševní uvolněnost – tak bych charakterizovala domov otce lékařství Hippokrata, ostrov Kos.

Kos je malý ostrov, na délku má pouze 45 kilometrů, proto je možné ho celý procestovat a neunikne Vám sebemenší zajímavost či pozoruhodnost. Na ostrově si najde vyžití každý, jak sportovci, tak i ti, co žijí klidnějším způsobem života. Díky spleti různých stezek je rájem pro cyklisty nebo nadšence do dlouhých procházek a túr. Na druhou stranu jsou tu překrásné a vyhlášené pláže, nejčastěji pískové s čistou vodou.

zdroj: Nela Mašková

Jednou z největších turistických atrakcí je zde určitě hlavní město Kos, jehož kořeny začínají již ve 4. století. Za “hlavní” zajímavost můžeme považovat Hrad rytířů Řádu sv. Jana a Hippokratův platan opřádaný legendou, že byl vysazen samotným otcem lékařství, který zde složil svou slavnou Hippokratovu přísahu a také tu učil své žáky.

Myslím, že každý z řeckých ostrovů zaslouží navštívit díky rozmanitosti antické kultury, matkou všech ostatních kultur na světě.  Avšak Kos Vás osloví svou různorodostí, krásnými plážemi a nekonečnými stezkami vedoucí skrz celý ostrov.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?