Křišťálové Egejské moře, typické modrobílé vesnice, zachovalé pamětihodnosti a duševní uvolněnost – tak bych charakterizovala domov otce lékařství Hippokrata, ostrov Kos.

Kos je malý ostrov, na délku má pouze 45 kilometrů, proto je možné ho celý procestovat a neunikne Vám sebemenší zajímavost či pozoruhodnost. Na ostrově si najde vyžití každý, jak sportovci, tak i ti, co žijí klidnějším způsobem života. Díky spleti různých stezek je rájem pro cyklisty nebo nadšence do dlouhých procházek a túr. Na druhou stranu jsou tu překrásné a vyhlášené pláže, nejčastěji pískové s čistou vodou.

zdroj: Nela Mašková

Jednou z největších turistických atrakcí je zde určitě hlavní město Kos, jehož kořeny začínají již ve 4. století. Za “hlavní” zajímavost můžeme považovat Hrad rytířů Řádu sv. Jana a Hippokratův platan opřádaný legendou, že byl vysazen samotným otcem lékařství, který zde složil svou slavnou Hippokratovu přísahu a také tu učil své žáky.

Myslím, že každý z řeckých ostrovů zaslouží navštívit díky rozmanitosti antické kultury, matkou všech ostatních kultur na světě.  Avšak Kos Vás osloví svou různorodostí, krásnými plážemi a nekonečnými stezkami vedoucí skrz celý ostrov.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit