V nedávné době se obyvatelům Brna naskytla zajímavá a nevšední podívaná. Do centra města totiž na padáku spadnul astronaut. Poté, co bezpečně dopadl na povrch Země, se vydal na cestu městem, až na výstavu Cosmos discovery, která je do konce srpna otevřena v pavilonu C Výstaviště Brno.

Zde se z astronauta stal jeden z exponátů rozsáhlé výstavy. Zařadil se tak po bok dalších zajímavých artefaktů, jako například skutečný model kosmické stanice MIR, raketa Saturn 5, měsíční vozidlo Lunar Rover, planetární sonda Oportunity, tryska a kokpit raketoplánu nebo reálné řídící středisko v Houstonu. Jedná se o největší putovní výstavu svého druhu světa.

Celou akci seskoku astronauta i jeho putování po městě zaznamenala kamera. Při své cestě městem stihl pozdravit kolemjdoucí, rozdat několik kosmických suvenýrů, vzbudit obdiv žen i vyzkoušet cestu hromadnou dopravou.

zdroj videa:
Cosmosdiscovery.cz

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?